Směr budoucnost.

Jádro elektromobily Der Kern von E-MobilityDer Kern von E-MobilityDer Kern von E-Mobility
Elektromobilita Porsche

Směr: budoucnost.

Elektromobilita Porsche.

Posuňte stránku.

Nové nápady nás vedou do cíle a ještě mnohem dál. Elektromobilita je jedním z milníků naší cesty.
Směr: Budoucnost.
Nové nápady nás vedou do cíle a ještě mnohem dál. Elektromobilita je jedním z milníků naší cesty.
Směr: Budoucnost.

Porsche DNA.

Neustálé zdokonalování.

Stavíme sportovní vozy. Jako vždy. Díky tomu je v našich genech zakořeněná touha po tom být rychlejší a dojet první – to platí nejen pro překročení cílové pásky, ale také pro nové nápady a myšlenky. Objevovat nové obzory je pro nás díky tomu docela přirozená věc.

 • Mission E

  Mission E je koncepce a vize elektromobilů budoucnosti. Sportovní vůz se špičkovým výkonem, díky velkému dojezdu a rychlému nabíjení využitelný pro každodenní potřebu. Inovativní, inteligentní, silný – prostě typický Porsche.

 • Cayenne S E-Hybrid

  V Cayenne se hybridní pohon objevil již v roce 2010. Jeho plně hybridní paralelní systém spojoval pro Porsche typickou dynamiku s neméně pověstnou hospodárností.

  Webspeciál

  Spotřeba (l/100 km) ve městě 8,7 · mimo město 7,9 · kombinovaná 8,2; CO2-emise 193 g/km"

 • 918 Spyder

  Současně s modelem Cayenne S Hybrid se na ženevském autosalonu v roce 2010 představila koncepční studie modelu 918 Spyder. Je to vysokovýkonný plug-in hybrid schopný dosáhnout fascinujících časů na Nordschleife a přitom ohromit pozoruhodně nízkou spotřebou.

  V roce 2013 vstoupí 918 Spyder do sériové produkce.

 • Panamera S E-Hybrid

  Neustálé zdokonalování směrem k budoucnosti je ztělesněné modelem Panamera S E-Hybrid – plug-in hybridní vůz segmentu sportovních limuzín. Nabíjí se z elektrické zásuvky, je ztělesněním našeho know-how a současně je počátkem elektrické budoucnosti Porsche.

  Webspeciál

  Spotřeba (l/100 km) kombinovaná 3,1; CO2-emise 71 g/km; Spotřeba elektrického proudu 16,2 kWh/100 km"

 • 919 Hybrid

  Čistokrevný závodní vůz – prototyp pro Le Mans. Inteligentní koncepce s nejmodernější hybridní technologií, nekompromisním výkonem a maximální efektivností.

  Důsledné pokračování naší hybridní strategie zaměřené na budoucnost, která již jeden ze svých vrcholů dosáhla špičkovým sportovním vozem 918 Spyder.

Cesta k elektromobilitě

Proč stavíme naše sportovní vozy? Abychom rychleji dosáhli našich cílů.

O elektromobilitě mluví dnes každý. Ostatně je obsažena i v nejvýznamnějších otázkách současnosti: Jak dlouho nám ještě vystačí zásoby ropy? Jak lze snížit produkci emisí CO2? Je možné omezit potřebu energie?

Odpovědi se ukrývají v udržitelné mobilitě. Elektromobilita totiž nahradí ropu elektřinou vzniklou z obnovitelných zdrojů. Tím se sníží spotřeba paliva, produkce emisí CO2, stejně tak jako celková spotřeba. V číslech to znamená například to, že jeden elektřinou poháněný automobil bude na stejnou ujetou vzdálenost potřebovat pouhou čtvrtinu energie.

Životní prostředí vs. výkonnost. Vyhrává obojí.

Koncept. Základní stavební kameny.

Následující ikony jsou symboly hlavních stavebních kamenů elektromobility v podání Porsche. Objevte, jaké možnosti vám elektromobilita Porsche nabízí. Celkově řečeno jde o koncept, který v každodenním životě i při sportovní jízdě ukazuje nové možnosti.

 • Odpověď

  „E-Hybrid“ znamená pokrokovou plug-in hybridní koncepci značky Porsche: hnací systém kombinující spalovací motor a elektromotor, který pomáhají lithium-iontové akumulátory se zvětšenou kapacitou a možností dobíjení z externího zdroje elektrického proudu. Tím je možné automobil v relativně velké míře používat na čistě elektrický pohon, tedy s nízkými emisemi a současně pro Porsche typickou nadstandardní dynamikou.

 • Odpověď

  Ano, provozní strategie spolupráce obou typů pohonu pracuje v principu samočinně. Pro maximalizaci využití elektrického pohonu (přináší snížení spotřeby paliva, emisí a podmanivou elektrickou dynamiku), je možné akumulátor dobíjet z elektrické sítě.

 • Odpověď

  Zejména zákazníci, kteří absolvují velký podíl jízdy po městech, získají citelné snížení spotřeby paliva a emisí CO2, zde totiž mohou velké vzdálenosti překonávat na čistě elektrický pohon. Přínos hybridního systému pohonu se ale projeví také při jízdách mimo město, kde se využívá zejména strategie jízdy setrvačností nebo rekuperace kinetické energie. Elektromotor navíc dokáže například na dálnicích pomoci spalovacímu motoru s akcelerací, a tím zajistit lepší dynamiku.

 • Odpověď

  Spotřeba se mění podle jízdního stylu a typu silnice. Čím větší je podíl jízdy na elektřinu, tím je spotřeba a produkce emisí CO2 nižší.

 • Odpověď

  Porsche na vysokonapěťový akumulátor poskytuje záruku 6 let, vždy jsou poskytovány další garance vyžadovanané právními předpisy. Jedná se o pevnou součást automobilu, u níž není třeba provádět žádnou údržbu.

 • Odpověď

  V principu lze říci, že na vůz byly kladené stejně vysoké nároky na bezpečnostní standardy, jako na konvenčně poháněné modely značky Porsche. Pro zajištění ochrany je akumulátor umístěn ve speciální robustní schránce. V závislosti na intenzitě nárazu dochází k odpojení vysokonapěťového systému.

 • Odpověď

  Nejrychlejší a nejkomfortnější způsob domácího nabíjení je pomocí standardně dodávané univerzální nabíječky Porsche (AC), jejíž součástí je praktický dobíjecí dok. S instalací potřebné průmyslové třífázové zástrčky vám pomohou ve vašem Porsche Centru nebo můžete využít služeb certifikovaných elektrikářů.

 • Odpověď

  Nejrychleji lze automobil nabít ve veřejných dobíjecích stanicích. Na mnoha z nich je k tomu potřeba použít doplňkový kabel. Automobil lze dobíjet také z běžné zástrčky, v tom případě je ale potřeba počítat s delšími časy pro dobíjení. V tomto případě lze použít standardně dodávanou univerzální nabíječku Porsche (AC).

 • Odpověď

  Čas dobíjení závisí na kapacitě akumulátoru, aktuálním stavu dobití a možnostech elektrické soustavy. Panameru S E-Hybrid lze v domácích podmínkách běžně nabít během cca 2,3 hodiny na plnou kapacitu.

 • Odpověď

  Aby se využily všechny možnosti automobilu, doporučuje se dobíjet po každé delší cestě, například přes noc. V případě, že nemáte možnost dobíjení, můžete se spolehnout na spalovací motor, který zůstává v činnosti bez omezení.

 • Odpověď

  Automobil i dobíjecí výbava jsou vybavené mnoha doplňkovými bezpečnostními funkcemi zajišťujícími potřebnou bezpečnost dobíjení, která je na větší úrovni, než například u běžných domácích spotřebičů. Z tohoto důvodu můžete k nabíjení přistupovat stejně, jako k používání běžných elektrických spotřebičů.

 • Odpověď

  Porsche v této oblasti u automobilů i dobíjecích systémů ctí v jednotlivých zemích platná nařízení a standardy. Naše produkty jsou s těmi od jiných výrobců v zásadě kompatibilní, a to z toho důvodu, že jsou vyrobeny na základě shodných norem. Přesto pro zachování optimální úrovně bezpečnosti a komfortu doporučujeme používat dobíjecí systémy optimalizované společností Porsche.

 • Odpověď

  Ne, i při zvyšujícím se počtu automobilů, které se dobíjí, jsou nároky těchto vozů na elektřinu ve srovnání s průmyslovými podniky a domácnostmi relativně malé. Díky dobíjení v časech menšího vytížení jinými spotřebiči (například v noci) je možné naopak lépe a účinněji využívat dostupných kapacit.

 • Odpověď

  Aby se naplno využily přednosti, které elektromobilita z pohledu ochrany životního prostředí skýtá, musela by používaná elektřina pocházet z obnovitelných zdrojů. Tím by bylo možné emise CO2 na provoz stlačit na 0. Současně dochází na elektrický pohon k poklesu spotřeby energie přibližně na polovinu.

 • Odpověď

  V mnoha zemích si již dnes můžete vybrat tarif s elektřinou vyrobenou z obnovitelných zdrojů. K tomu je často potřeba změnit dodavatele elektřiny. Dobrý dodavatel elektřiny z obnovitelných zdrojů často staví nová zařízení na dodávky tohoto typu elektřiny.

 • Odpověď

  Porsche v mnoha zemích již nyní spolupracuje s dodavateli elektřiny z obnovitelných zdrojů. Dochází k rozšiřování těchto zemí. Bližší informace na toto téma získáte ve svém Porsche Centru.

 • Odpověď

  Automobil nabízí možnost nastavit časovač, který spustí dobíjení podle předem daných podmínek, tedy v časech, kdy je elektřina za výhodnější tarif.

 • Odpověď

  Ve většině zemí je jízda na elektřinu finančně výhodnější než jízda na benzin. Rozdíly jsou závislé na velmi rozdílném zdanění benzinu v různých zemích.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect zahrnuje služby, které se do automobilu dostávají s využitím chytrého telefonu zákazníka. Nabídka těchto služeb obsahuje kromě jiného dálkové ovládání různých funkcí, funkci vyhledání vozu a speciální funkce zaměřené na elektrický pohon daného vozu.

 • Odpověď

  K dispozici jsou služby kontroly stavu nabití, výpočet reálného dojezdu na elektřinu a dálkové ovládání klimatizace.

 • Odpověď

  Komunikaci s chytrým mobilním telefonem zajišťují servery, které jsou zabezpečeně spojeny se SIM kartou integrovanou v automobilu.

 • Odpověď

  Jedná se o chytré telefonu pracující s operačními systémy Android a iOS.

 • Odpověď

  Všechny služby jsou nabízeny po dobu 5 let zdarma. Ze strany automobilu není potřeba platit ani žádné poplatky za roaming. Po uplynutí 5 let lze používání těchto služeb za poplatek prodloužit. Přesnější informace o nákladech vám poskytneme v Porsche Centrech.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect je k dispozici v Evropě, USA, Jižní Africe a Rusku. Nabídka se bude postupně rozšiřovat. Přesnější informace o dostupnosti ve vaší zemi získáte ve svém Porsche Centru.

Der Kern von E-MobilityDer Kern von E-MobilityDer Kern von E-MobilityDer Kern von E-Mobility
 

Automobil

Automobil

Jádro elektromobily Porsche:
Automobil.

Automobil.

Ústředním bodem Porsche E-Performance je vozidlo. Jak v koncepci Plug-in, tak i v koncepční studii čistě elektrických vozů Mission E.

Porsche E-Hybrid vychází z hybridní technologie se 2 inteligentními způsoby pohonu. Perfektní souhra spalovacího motoru a elektromotoru dala vzniknout koncepci, která optimálně slučuje výkon a efektivnost.

Co je v koncepční studii Mission E jiné? Porsche Turbo Charging s napětím 800 V a vysoce výkonný pohon PSM.

PSM je zkratka pro „permanentně buzený synchronní stroj“ – tedy elektrický stroj s trvale extrémní hustotou energie, vysokým stupněm účinnosti a vysokou stálostí výkonu v celém rozsahu otáček. Koncepční studie Mission E má takové stroje 2 – jeden na každou nápravu.

Koncepční studie Mission E je akumulátorové vozidlo, které zvládne za jízdy jakoukoli situaci. Díky svému dojezdu se může vydat na dalekou cestu, během které bude prokazovat výkon, jakého dosud žádný elektromobil nedosáhl a který se bezesporu uplatní i na závodním okruhu. Dokáže totiž beze ztráty výkonu zrychlit několikrát po sobě. Dosavadní elektropohony byly v náročných testech s každou změnou rychlosti slabší a tedy i pomalejší. Koncepční studie Mission E tuto nevýhodu překonává.

Základem obou druhů pohonů je lithium-iontový akumulátor s vysokým napětím, snadno obnovitelným jednoduchým připojením na napájecí síť. Díky výrazně vyšší kapacitě se podstatně zvyšuje délka dojezdu. Silný elektropohon s vysokým točivým momentem je zárukou vysokého výkonu. Nový čistý elektrický pohon bez spotřeby paliva a tedy i emisí je vhodný zejména pro městské prostředí.

Klikněte na symboly „+“ a dozvíte se více o jednotlivých komponentech.

Elektrický pohon

Výkonová elektronika

Lithium-iontová baterie

Nabíjecí přípojka vozidla

Induktivní nabíjecí deska

Výkonová elektronika

Elektrický pohon

Nabíjecí přípojka vozidla

Vysokonapěťový kabel

Spalovací motor

Výkonová elektronika

Elektromotor

Vysokonapěťové akumulátory

Elektrická přípojka

Provozní stavy.

Porsche E-Hybrid se vyznačuje pěti různými provozními stavy, které automaticky reagují na aktuální jízdní situaci. Díky tomu je tento průkopnický hnací systém schopen využít celý svůj potenciál. A vy se tudíž můžete soustředit pouze na to podstatné: potěšení z jízdy.

Zvolte si konkrétní jízdní režim a zjistěte o něm bližší informace.

 • Jízda na elektřinu

  • Automobil je poháněn výhradně na elektromotor

  Jízda bez emisí a spotřeby paliva

 • Pohon spalovacím motorem

  • Automobil pohání spalovací motor
  • Podle stavu nabití akumulátoru a zátěže motoru může dobíjet akumulátor (využití optimální účinnosti)

  Jízda na dlouhou vzdálenost a vysokými rychlostmi

 • Asistence elektromotorem

  • Automobil pohání kombinace spalovacího motoru a elektromotoru
  • Po maximálním stisknutí plynového pedálu dojde k vyvolání maximálního výkonu vozu (funkce asistence elektromotorem)

  Pro zvýšení výkonnosti, například při předjíždění a dynamickém způsobu jízdy

 • Jízda setrvačností

  • Když během jízdy sejme řidič nohu z plynového pedálu, dojde k automatickému vypnutí a odpojení spalovacího motoru
  • Dochází k mírné rekuperaci kinetické energie pro zásobování palubních systémů vozu

  Pro jízdu setrvačností bez emisí a bez spotřeby paliva

 • Rekuperace (využívání kinetické energie)

  • Elektromotor pracuje při brzdění jako generátor a vytváří elektrickou energii
  • Spalovací motor zůstává vypnutý

  Rekuperace kinetické energie, která v minulosti přišla vniveč – umožňuje tuto energii opět využít k pohonu

Jízdní režimy.

V modelu Panamera S E-Hybrid můžete kdykoliv ovlivnit charakter jízdy – pomocí trojice různých jízdních režimů lze příslušený projev automobilu přizpůsobit vlastním potřebám. Díky tomu můžete vždy využívat jeho nejsilnější stránku. A v každém případě, vždy máte jistotu, že řídíte Porsche.

 • E-Power
  • Režim E-Power (jízda na elektřinu) se aktivuje automaticky, například při rozjezdu
  • Čistě elektrický pohon pomocí silného elektromotoru zajišťuje intenzivní jízdní zážitek bez spotřeby paliva, přijde vhod například při jízdě po městě nebo do zaměstnání
  • Po plném stisknutí plynového pedálu je hnací systém vždy připraven poskytnout maximální výkon
 • Hybrid
  • Režim E-Charge se aktivuje stiskem tlačítka
  • Spalovací motor nabíjí vysokonapěťové akumulátory zvýšením svého výkonu
  • Tento režim lze použít například k tomu, aby se při jízdě po dálnici dobil akumulátor, jehož energie se následně použije pro čistě elektrický pohon během zamýšlené jízdy po městě
 • E-Charge
  • V režimu Sport dochází k asistenci elektromotorem již při sešlápnutí plynového pedálu na 80 % – spalovací motor a elektromotor společně maximalizují akceleraci
  • Pro sportovní jízdu s odpovídající charakteristikou plynového pedálu, maximálním výkonem a točivým momentem
 • Sport
  • Ve sportovním režimu se boost aktivuje v okamžiku, kdy je akcelerační pedál v 80% poloze – spalovací motor a elektromotor tak mohou společně rozvinout svou plnou výkonnost
  • Pro sportovní jízdu s upravenou charakteristikou akceleračního pedálu, maximálním výkonem a maximálním točivým momentem
  • Na přání dodáváme režim Sport Plus

Přístroje.

Nejdůležitější informace o voze Panamera S E-Hybrid máte vždy v zorném poli – přehledně a v kompaktní formě. To zajišťuje propojení různých informačních systémů: sdruženého přístroje, displeje na přání dodávaného systému Porsche Communication management (PCM), na nabíjecí přípojce nebo displeji vašeho chytrého telefonu.

Klikněte na symboly „+“ a dozvíte se o jednotlivých polích daného přístroje více.

Přístroj E-Power zobrazuje:

Vypnuté zapalování

Přechod mezi regenerativním brzděním (dobíjení akumulátoru) a mechanickým brzděním

Zapnuté zapalování

Přechod mezi úspornou oblastí zatížení (především elektrický pohon) a jízdou na spalovací motor

Přechod mezi jízdou na spalovací motor a režimem s asistencí elektromotoru

Kromě přístroje E-Power můžete provozní stav hybridního systému sledovat také graficky na barevném displeji vpravo vedle otáčkoměru nebo na displeji systému Porsche Communication Management (PCM).

TFT displej mezi přístroji

Tento displej ukazuje reálné toky energií a současně podává také doplňkové informace jako je například dojezd na čistě elektrický pohon.

Prostřednictvím tohoto displeje lze programovat časovač dobíjení. Můžete si nastavit, kdy má podle vašeho přání být akumulátor nabitý.

Displej systému Porsche Communication Management (PCM)

Po zvolení odpovídajícího menu se na displeji systému PCM zobrazí detailní pohled na toky energií uvnitř vozu.

Kromě toho lze zobrazit i další údaje v podobě například podílu jízdy bez spalovacího motoru nebo průměrnou spotřebu.

Ukazatel Mission E

Mission E - experimentální koncepce ovládání maximálně přizpůsobená potřebám řidiče je směrovkou do budoucnosti: inteligentní interakce reálného a virtuálního světa. Intuitivní, rychlá, nekompromisní - prostě sportovní.

Volně umístěný a nakloněný filigránský displej má oblý tvar. Ve sdruženém přístroji pod ním je 5 ciferníků ve stylu Porsche, pro jejichž virtuální zobrazení je využita technologie OLED. Funkce jsou přiřazeny zleva doprava takto: Porsche Connect, Performance, Drive, Energie a Sport Chrono, resp. Track.

Energy

Porsche Connect

Performance

Drive

Sport Chrono

 • Odpověď

  „E-Hybrid“ znamená pokrokovou plug-in hybridní koncepci značky Porsche: hnací systém kombinující spalovací motor a elektromotor, který pomáhají lithium-iontové akumulátory se zvětšenou kapacitou a možností dobíjení z externího zdroje elektrického proudu. Tím je možné automobil v relativně velké míře používat na čistě elektrický pohon, tedy s nízkými emisemi a současně pro Porsche typickou nadstandardní dynamikou.

 • Odpověď

  Ano, provozní strategie spolupráce obou typů pohonu pracuje v principu samočinně. Pro maximalizaci využití elektrického pohonu (přináší snížení spotřeby paliva, emisí a podmanivou elektrickou dynamiku), je možné akumulátor dobíjet z elektrické sítě.

 • Odpověď

  Zejména zákazníci, kteří absolvují velký podíl jízdy po městech, získají citelné snížení spotřeby paliva a emisí CO2, zde totiž mohou velké vzdálenosti překonávat na čistě elektrický pohon. Přínos hybridního systému pohonu se ale projeví také při jízdách mimo město, kde se využívá zejména strategie jízdy setrvačností nebo rekuperace kinetické energie. Elektromotor navíc dokáže například na dálnicích pomoci spalovacímu motoru s akcelerací, a tím zajistit lepší dynamiku.

 • Odpověď

  Spotřeba se mění podle jízdního stylu a typu silnice. Čím větší je podíl jízdy na elektřinu, tím je spotřeba a produkce emisí CO2 nižší.

 • Odpověď

  Porsche na vysokonapěťový akumulátor poskytuje záruku 6 let, vždy jsou poskytovány další garance vyžadovanané právními předpisy. Jedná se o pevnou součást automobilu, u níž není třeba provádět žádnou údržbu.

 • Odpověď

  V principu lze říci, že na vůz byly kladené stejně vysoké nároky na bezpečnostní standardy, jako na konvenčně poháněné modely značky Porsche. Pro zajištění ochrany je akumulátor umístěn ve speciální robustní schránce. V závislosti na intenzitě nárazu dochází k odpojení vysokonapěťového systému.

 • Odpověď

  Nejrychlejší a nejkomfortnější způsob domácího nabíjení je pomocí standardně dodávané univerzální nabíječky Porsche (AC), jejíž součástí je praktický dobíjecí dok. S instalací potřebné průmyslové třífázové zástrčky vám pomohou ve vašem Porsche Centru nebo můžete využít služeb certifikovaných elektrikářů.

 • Odpověď

  Nejrychleji lze automobil nabít ve veřejných dobíjecích stanicích. Na mnoha z nich je k tomu potřeba použít doplňkový kabel. Automobil lze dobíjet také z běžné zástrčky, v tom případě je ale potřeba počítat s delšími časy pro dobíjení. V tomto případě lze použít standardně dodávanou univerzální nabíječku Porsche (AC).

 • Odpověď

  Čas dobíjení závisí na kapacitě akumulátoru, aktuálním stavu dobití a možnostech elektrické soustavy. Panameru S E-Hybrid lze v domácích podmínkách běžně nabít během cca 2,3 hodiny na plnou kapacitu.

 • Odpověď

  Aby se využily všechny možnosti automobilu, doporučuje se dobíjet po každé delší cestě, například přes noc. V případě, že nemáte možnost dobíjení, můžete se spolehnout na spalovací motor, který zůstává v činnosti bez omezení.

 • Odpověď

  Automobil i dobíjecí výbava jsou vybavené mnoha doplňkovými bezpečnostními funkcemi zajišťujícími potřebnou bezpečnost dobíjení, která je na větší úrovni, než například u běžných domácích spotřebičů. Z tohoto důvodu můžete k nabíjení přistupovat stejně, jako k používání běžných elektrických spotřebičů.

 • Odpověď

  Porsche v této oblasti u automobilů i dobíjecích systémů ctí v jednotlivých zemích platná nařízení a standardy. Naše produkty jsou s těmi od jiných výrobců v zásadě kompatibilní, a to z toho důvodu, že jsou vyrobeny na základě shodných norem. Přesto pro zachování optimální úrovně bezpečnosti a komfortu doporučujeme používat dobíjecí systémy optimalizované společností Porsche.

 • Odpověď

  Ne, i při zvyšujícím se počtu automobilů, které se dobíjí, jsou nároky těchto vozů na elektřinu ve srovnání s průmyslovými podniky a domácnostmi relativně malé. Díky dobíjení v časech menšího vytížení jinými spotřebiči (například v noci) je možné naopak lépe a účinněji využívat dostupných kapacit.

 • Odpověď

  Aby se naplno využily přednosti, které elektromobilita z pohledu ochrany životního prostředí skýtá, musela by používaná elektřina pocházet z obnovitelných zdrojů. Tím by bylo možné emise CO2 na provoz stlačit na 0. Současně dochází na elektrický pohon k poklesu spotřeby energie přibližně na polovinu.

 • Odpověď

  V mnoha zemích si již dnes můžete vybrat tarif s elektřinou vyrobenou z obnovitelných zdrojů. K tomu je často potřeba změnit dodavatele elektřiny. Dobrý dodavatel elektřiny z obnovitelných zdrojů často staví nová zařízení na dodávky tohoto typu elektřiny.

 • Odpověď

  Porsche v mnoha zemích již nyní spolupracuje s dodavateli elektřiny z obnovitelných zdrojů. Dochází k rozšiřování těchto zemí. Bližší informace na toto téma získáte ve svém Porsche Centru.

 • Odpověď

  Automobil nabízí možnost nastavit časovač, který spustí dobíjení podle předem daných podmínek, tedy v časech, kdy je elektřina za výhodnější tarif.

 • Odpověď

  Ve většině zemí je jízda na elektřinu finančně výhodnější než jízda na benzin. Rozdíly jsou závislé na velmi rozdílném zdanění benzinu v různých zemích.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect zahrnuje služby, které se do automobilu dostávají s využitím chytrého telefonu zákazníka. Nabídka těchto služeb obsahuje kromě jiného dálkové ovládání různých funkcí, funkci vyhledání vozu a speciální funkce zaměřené na elektrický pohon daného vozu.

 • Odpověď

  K dispozici jsou služby kontroly stavu nabití, výpočet reálného dojezdu na elektřinu a dálkové ovládání klimatizace.

 • Odpověď

  Komunikaci s chytrým mobilním telefonem zajišťují servery, které jsou zabezpečeně spojeny se SIM kartou integrovanou v automobilu.

 • Odpověď

  Jedná se o chytré telefonu pracující s operačními systémy Android a iOS.

 • Odpověď

  Všechny služby jsou nabízeny po dobu 5 let zdarma. Ze strany automobilu není potřeba platit ani žádné poplatky za roaming. Po uplynutí 5 let lze používání těchto služeb za poplatek prodloužit. Přesnější informace o nákladech vám poskytneme v Porsche Centrech.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect je k dispozici v Evropě, USA, Jižní Africe a Rusku. Nabídka se bude postupně rozšiřovat. Přesnější informace o dostupnosti ve vaší zemi získáte ve svém Porsche Centru.

Strom laden wann immer Sie ihn brauchenStrom laden wann immer Sie ihn brauchenStrom laden wann immer Sie ihn brauchenStrom laden wann immer Sie ihn brauchen
 

Síť dobíjecích stanic

Síť dobíjecích stanic

Doplňte elektřinu, kdykoli ji potřebujete.

Síť dobíjecích stanic.

Pokročilá koncepce by podle našich představ nebyl úplná, když by končila samotným automobilem.

S elektromobilitou neoddělitelně souvisí také odpovídající infrastruktura v podobě integrované elektrické přípojky v automobilu, praktické dobíjecí výbavy, stejně tak jako promyšlených možností, jak automobil dobíjet doma nebo na cestách.

Pro další informace klikněte na symbol „+“.

Systémové napětí: neobvyklých 800 V. Obvyklých je 400 V. S Porsche Turbo Charging je však při 800 V nabíjení u nabíjecích sloupků DC výrazně rychlejší: na 80 % maximálního stavu se dostane vůz za méně než 15 minut. Jinak řečeno: Během 4 minut nabíjení se dojezd vozidla zvýší asi o 100 km.

Baterii je možné nabíjet u běžných veřejných nabíjecích sloupků nebo doma. Slouží k tomu nabíjecí kabel a nabíjecí přípojka, ukrytá po straně v předním blatníku.

Bez kabelu a konektoru: Pohodlně přejedete desku osazenou v podlaze Vaší garáže a proces induktivního nabíjení baterie se spustí. Zcela automaticky.

Univerzální nabíječka Porsche (AC) s konektorem do automobilu i do elektrické sítě

Univerzální nabíječka Porsche zajišťuje připojení automobilu k zásuvkám různého druhu.

V běžném stavu dochází k zahájení nabíjení okamžitě po propojení. V případě, že dojde z jakéhokoli důvodu k problému, například kvůli defektní zásuvce, budete na tento stav upozorněni na displeji.

Pro použití této univerzální nabíječky na cestách ji můžete sbalit do připravené transportní tašky. Když budete svůj vůz chtít nabíjet v zahraničí, na přání vám dodáme odpovídající redukci – máme je připravené pro všechny zásuvky po celém světě.

Dobíjecí stanice včetně univerzálního nabíječky Porsche (AC)

Dobíjecí stanici navrhla společnost Porsche Design. Lze ji snadno připevnit ke zdi a díky vlastnímu nabíjecího systému se stane vaší privátní čerpací stanicí od Porsche, a samozřejmě i pro Porsche.

Pro zprovoznění tohoto systému kontaktujte Porsche Centrum. Zde si můžete domluvit konkrétní termín montáže se speciálně vyškoleným technikem. Montáž může samozřejmě provézt jakýkoli certifikovaný elektrikář.

Elektrická přípojka

Jakmile se konektor připojí do vozu, automobil jej rozpozná a uzamkne. Současně s tím dojde k zablokování možnosti rozjetí. Proces nabíjení začíná záhy na to.

Když si do časovače zadáte, že chcete mít automobil nabití v určitou hodinu, nabíjení automaticky začne s potřebným předstihem.

Dvojice LED diod zobrazuje spojení konektoru a automobilu s elektrickou sítí a současně stav nabití akumulátoru. Jakmile dojde k odemčení vozu dálkovým ovládáním, přeruší se dobíjení a konektor se odemkne.

Veřejné dobíjecí stanice

V blízkosti nákupních center, parkovacích domů nebo na odpočívadlech: v mnoha městech jsou již nyní veřejné dobíjecí stanice, které lze využívat. Se zvyšujícím se počtem Plug-in hybridních vozů a čistých elektromobilů dojde v budoucnu ke zvětšení počtu těchto dobíjecích stanic.

Alternativní možnosti

Alternativně lze automobil dobít s univerzální nabíječkou Porsche z běžné elektrické zástrčky, například když jste v práci nebo u svých přátel. K tomu jsme připravili speciální adaptér, který se snadno nasazuje.

Rychlonabíjecí stanice Porsche (DC)

Na přání si můžete pro model 918 Spyder objednat exkluzivní a mimořádně výkonnou rychlonabíjecí stanici Porsche (DC) s výkonem 20 kW. Samozřejmě v typickém designu Porsche. Instaluje se napevno a je maximální bezpečná.

Při nabíjení DC se střídavý proud (AC) mění mimo vozidlo na stejnosměrný (DC). To zkracuje dobu nabíjení na méně než půl hodiny. Nabití na 80 % maximálního stavu tak proběhne za dobu kratší než 15 minut. Aby Vás na Vaší cestě do budoucnosti nic nezdržovalo.

 • Odpověď

  „E-Hybrid“ znamená pokrokovou plug-in hybridní koncepci značky Porsche: hnací systém kombinující spalovací motor a elektromotor, který pomáhají lithium-iontové akumulátory se zvětšenou kapacitou a možností dobíjení z externího zdroje elektrického proudu. Tím je možné automobil v relativně velké míře používat na čistě elektrický pohon, tedy s nízkými emisemi a současně pro Porsche typickou nadstandardní dynamikou.

 • Odpověď

  Ano, provozní strategie spolupráce obou typů pohonu pracuje v principu samočinně. Pro maximalizaci využití elektrického pohonu (přináší snížení spotřeby paliva, emisí a podmanivou elektrickou dynamiku), je možné akumulátor dobíjet z elektrické sítě.

 • Odpověď

  Zejména zákazníci, kteří absolvují velký podíl jízdy po městech, získají citelné snížení spotřeby paliva a emisí CO2, zde totiž mohou velké vzdálenosti překonávat na čistě elektrický pohon. Přínos hybridního systému pohonu se ale projeví také při jízdách mimo město, kde se využívá zejména strategie jízdy setrvačností nebo rekuperace kinetické energie. Elektromotor navíc dokáže například na dálnicích pomoci spalovacímu motoru s akcelerací, a tím zajistit lepší dynamiku.

 • Odpověď

  Spotřeba se mění podle jízdního stylu a typu silnice. Čím větší je podíl jízdy na elektřinu, tím je spotřeba a produkce emisí CO2 nižší.

 • Odpověď

  Porsche na vysokonapěťový akumulátor poskytuje záruku 6 let, vždy jsou poskytovány další garance vyžadovanané právními předpisy. Jedná se o pevnou součást automobilu, u níž není třeba provádět žádnou údržbu.

 • Odpověď

  V principu lze říci, že na vůz byly kladené stejně vysoké nároky na bezpečnostní standardy, jako na konvenčně poháněné modely značky Porsche. Pro zajištění ochrany je akumulátor umístěn ve speciální robustní schránce. V závislosti na intenzitě nárazu dochází k odpojení vysokonapěťového systému.

 • Odpověď

  Nejrychlejší a nejkomfortnější způsob domácího nabíjení je pomocí standardně dodávané univerzální nabíječky Porsche (AC), jejíž součástí je praktický dobíjecí dok. S instalací potřebné průmyslové třífázové zástrčky vám pomohou ve vašem Porsche Centru nebo můžete využít služeb certifikovaných elektrikářů.

 • Odpověď

  Nejrychleji lze automobil nabít ve veřejných dobíjecích stanicích. Na mnoha z nich je k tomu potřeba použít doplňkový kabel. Automobil lze dobíjet také z běžné zástrčky, v tom případě je ale potřeba počítat s delšími časy pro dobíjení. V tomto případě lze použít standardně dodávanou univerzální nabíječku Porsche (AC).

 • Odpověď

  Čas dobíjení závisí na kapacitě akumulátoru, aktuálním stavu dobití a možnostech elektrické soustavy. Panameru S E-Hybrid lze v domácích podmínkách běžně nabít během cca 2,3 hodiny na plnou kapacitu.

 • Odpověď

  Aby se využily všechny možnosti automobilu, doporučuje se dobíjet po každé delší cestě, například přes noc. V případě, že nemáte možnost dobíjení, můžete se spolehnout na spalovací motor, který zůstává v činnosti bez omezení.

 • Odpověď

  Automobil i dobíjecí výbava jsou vybavené mnoha doplňkovými bezpečnostními funkcemi zajišťujícími potřebnou bezpečnost dobíjení, která je na větší úrovni, než například u běžných domácích spotřebičů. Z tohoto důvodu můžete k nabíjení přistupovat stejně, jako k používání běžných elektrických spotřebičů.

 • Odpověď

  Porsche v této oblasti u automobilů i dobíjecích systémů ctí v jednotlivých zemích platná nařízení a standardy. Naše produkty jsou s těmi od jiných výrobců v zásadě kompatibilní, a to z toho důvodu, že jsou vyrobeny na základě shodných norem. Přesto pro zachování optimální úrovně bezpečnosti a komfortu doporučujeme používat dobíjecí systémy optimalizované společností Porsche.

 • Odpověď

  Ne, i při zvyšujícím se počtu automobilů, které se dobíjí, jsou nároky těchto vozů na elektřinu ve srovnání s průmyslovými podniky a domácnostmi relativně malé. Díky dobíjení v časech menšího vytížení jinými spotřebiči (například v noci) je možné naopak lépe a účinněji využívat dostupných kapacit.

 • Odpověď

  Aby se naplno využily přednosti, které elektromobilita z pohledu ochrany životního prostředí skýtá, musela by používaná elektřina pocházet z obnovitelných zdrojů. Tím by bylo možné emise CO2 na provoz stlačit na 0. Současně dochází na elektrický pohon k poklesu spotřeby energie přibližně na polovinu.

 • Odpověď

  V mnoha zemích si již dnes můžete vybrat tarif s elektřinou vyrobenou z obnovitelných zdrojů. K tomu je často potřeba změnit dodavatele elektřiny. Dobrý dodavatel elektřiny z obnovitelných zdrojů často staví nová zařízení na dodávky tohoto typu elektřiny.

 • Odpověď

  Porsche v mnoha zemích již nyní spolupracuje s dodavateli elektřiny z obnovitelných zdrojů. Dochází k rozšiřování těchto zemí. Bližší informace na toto téma získáte ve svém Porsche Centru.

 • Odpověď

  Automobil nabízí možnost nastavit časovač, který spustí dobíjení podle předem daných podmínek, tedy v časech, kdy je elektřina za výhodnější tarif.

 • Odpověď

  Ve většině zemí je jízda na elektřinu finančně výhodnější než jízda na benzin. Rozdíly jsou závislé na velmi rozdílném zdanění benzinu v různých zemích.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect zahrnuje služby, které se do automobilu dostávají s využitím chytrého telefonu zákazníka. Nabídka těchto služeb obsahuje kromě jiného dálkové ovládání různých funkcí, funkci vyhledání vozu a speciální funkce zaměřené na elektrický pohon daného vozu.

 • Odpověď

  K dispozici jsou služby kontroly stavu nabití, výpočet reálného dojezdu na elektřinu a dálkové ovládání klimatizace.

 • Odpověď

  Komunikaci s chytrým mobilním telefonem zajišťují servery, které jsou zabezpečeně spojeny se SIM kartou integrovanou v automobilu.

 • Odpověď

  Jedná se o chytré telefonu pracující s operačními systémy Android a iOS.

 • Odpověď

  Všechny služby jsou nabízeny po dobu 5 let zdarma. Ze strany automobilu není potřeba platit ani žádné poplatky za roaming. Po uplynutí 5 let lze používání těchto služeb za poplatek prodloužit. Přesnější informace o nákladech vám poskytneme v Porsche Centrech.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect je k dispozici v Evropě, USA, Jižní Africe a Rusku. Nabídka se bude postupně rozšiřovat. Přesnější informace o dostupnosti ve vaší zemi získáte ve svém Porsche Centru.

Strom ist die Energie der mobilen ZukunftStrom ist die Energie der mobilen ZukunftStrom ist die Energie der mobilen ZukunftStrom ist die Energie der mobilen Zukunft
 

Elektřina

Elektřina

Energie dopravy budoucnosti.

Elektřina.

Elektřina je energií dopravy budoucnosti. Lze ji získávat velmi účinně a bez produkce CO2 z obnovitelných zdrojů v podobě vody, větru a slunce. Zásluhou účinných sítí, lze elektřinu velmi efektivně přenášet i na dlouhé vzdálenosti a dostat ji i tam, kde žije velmi málo lidí. Jinými slovy: když chcete jezdit neutrálně ve vztahu produkci CO2, musíte jezdit na energii z obnovitelných zdrojů.

LLithium-iontové akumulátory mají stále větší kapacitu. Silné elektromotory následně tuto energii využijí pro spontánní akceleraci. Elektrický pohonu pracuje se čtyřikrát větší účinností, než běžný spalovací motor. Díky tomu elektřina zajišťuje potěšení z jízdy odpovědné k životnímu prostředí.

 • Odpověď

  „E-Hybrid“ znamená pokrokovou plug-in hybridní koncepci značky Porsche: hnací systém kombinující spalovací motor a elektromotor, který pomáhají lithium-iontové akumulátory se zvětšenou kapacitou a možností dobíjení z externího zdroje elektrického proudu. Tím je možné automobil v relativně velké míře používat na čistě elektrický pohon, tedy s nízkými emisemi a současně pro Porsche typickou nadstandardní dynamikou.

 • Odpověď

  Ano, provozní strategie spolupráce obou typů pohonu pracuje v principu samočinně. Pro maximalizaci využití elektrického pohonu (přináší snížení spotřeby paliva, emisí a podmanivou elektrickou dynamiku), je možné akumulátor dobíjet z elektrické sítě.

 • Odpověď

  Zejména zákazníci, kteří absolvují velký podíl jízdy po městech, získají citelné snížení spotřeby paliva a emisí CO2, zde totiž mohou velké vzdálenosti překonávat na čistě elektrický pohon. Přínos hybridního systému pohonu se ale projeví také při jízdách mimo město, kde se využívá zejména strategie jízdy setrvačností nebo rekuperace kinetické energie. Elektromotor navíc dokáže například na dálnicích pomoci spalovacímu motoru s akcelerací, a tím zajistit lepší dynamiku.

 • Odpověď

  Spotřeba se mění podle jízdního stylu a typu silnice. Čím větší je podíl jízdy na elektřinu, tím je spotřeba a produkce emisí CO2 nižší.

 • Odpověď

  Porsche na vysokonapěťový akumulátor poskytuje záruku 6 let, vždy jsou poskytovány další garance vyžadovanané právními předpisy. Jedná se o pevnou součást automobilu, u níž není třeba provádět žádnou údržbu.

 • Odpověď

  V principu lze říci, že na vůz byly kladené stejně vysoké nároky na bezpečnostní standardy, jako na konvenčně poháněné modely značky Porsche. Pro zajištění ochrany je akumulátor umístěn ve speciální robustní schránce. V závislosti na intenzitě nárazu dochází k odpojení vysokonapěťového systému.

 • Odpověď

  Nejrychlejší a nejkomfortnější způsob domácího nabíjení je pomocí standardně dodávané univerzální nabíječky Porsche (AC), jejíž součástí je praktický dobíjecí dok. S instalací potřebné průmyslové třífázové zástrčky vám pomohou ve vašem Porsche Centru nebo můžete využít služeb certifikovaných elektrikářů.

 • Odpověď

  Nejrychleji lze automobil nabít ve veřejných dobíjecích stanicích. Na mnoha z nich je k tomu potřeba použít doplňkový kabel. Automobil lze dobíjet také z běžné zástrčky, v tom případě je ale potřeba počítat s delšími časy pro dobíjení. V tomto případě lze použít standardně dodávanou univerzální nabíječku Porsche (AC).

 • Odpověď

  Čas dobíjení závisí na kapacitě akumulátoru, aktuálním stavu dobití a možnostech elektrické soustavy. Panameru S E-Hybrid lze v domácích podmínkách běžně nabít během cca 2,3 hodiny na plnou kapacitu.

 • Odpověď

  Aby se využily všechny možnosti automobilu, doporučuje se dobíjet po každé delší cestě, například přes noc. V případě, že nemáte možnost dobíjení, můžete se spolehnout na spalovací motor, který zůstává v činnosti bez omezení.

 • Odpověď

  Automobil i dobíjecí výbava jsou vybavené mnoha doplňkovými bezpečnostními funkcemi zajišťujícími potřebnou bezpečnost dobíjení, která je na větší úrovni, než například u běžných domácích spotřebičů. Z tohoto důvodu můžete k nabíjení přistupovat stejně, jako k používání běžných elektrických spotřebičů.

 • Odpověď

  Porsche v této oblasti u automobilů i dobíjecích systémů ctí v jednotlivých zemích platná nařízení a standardy. Naše produkty jsou s těmi od jiných výrobců v zásadě kompatibilní, a to z toho důvodu, že jsou vyrobeny na základě shodných norem. Přesto pro zachování optimální úrovně bezpečnosti a komfortu doporučujeme používat dobíjecí systémy optimalizované společností Porsche.

 • Odpověď

  Ne, i při zvyšujícím se počtu automobilů, které se dobíjí, jsou nároky těchto vozů na elektřinu ve srovnání s průmyslovými podniky a domácnostmi relativně malé. Díky dobíjení v časech menšího vytížení jinými spotřebiči (například v noci) je možné naopak lépe a účinněji využívat dostupných kapacit.

 • Odpověď

  Aby se naplno využily přednosti, které elektromobilita z pohledu ochrany životního prostředí skýtá, musela by používaná elektřina pocházet z obnovitelných zdrojů. Tím by bylo možné emise CO2 na provoz stlačit na 0. Současně dochází na elektrický pohon k poklesu spotřeby energie přibližně na polovinu.

 • Odpověď

  V mnoha zemích si již dnes můžete vybrat tarif s elektřinou vyrobenou z obnovitelných zdrojů. K tomu je často potřeba změnit dodavatele elektřiny. Dobrý dodavatel elektřiny z obnovitelných zdrojů často staví nová zařízení na dodávky tohoto typu elektřiny.

 • Odpověď

  Porsche v mnoha zemích již nyní spolupracuje s dodavateli elektřiny z obnovitelných zdrojů. Dochází k rozšiřování těchto zemí. Bližší informace na toto téma získáte ve svém Porsche Centru.

 • Odpověď

  Automobil nabízí možnost nastavit časovač, který spustí dobíjení podle předem daných podmínek, tedy v časech, kdy je elektřina za výhodnější tarif.

 • Odpověď

  Ve většině zemí je jízda na elektřinu finančně výhodnější než jízda na benzin. Rozdíly jsou závislé na velmi rozdílném zdanění benzinu v různých zemích.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect zahrnuje služby, které se do automobilu dostávají s využitím chytrého telefonu zákazníka. Nabídka těchto služeb obsahuje kromě jiného dálkové ovládání různých funkcí, funkci vyhledání vozu a speciální funkce zaměřené na elektrický pohon daného vozu.

 • Odpověď

  K dispozici jsou služby kontroly stavu nabití, výpočet reálného dojezdu na elektřinu a dálkové ovládání klimatizace.

 • Odpověď

  Komunikaci s chytrým mobilním telefonem zajišťují servery, které jsou zabezpečeně spojeny se SIM kartou integrovanou v automobilu.

 • Odpověď

  Jedná se o chytré telefonu pracující s operačními systémy Android a iOS.

 • Odpověď

  Všechny služby jsou nabízeny po dobu 5 let zdarma. Ze strany automobilu není potřeba platit ani žádné poplatky za roaming. Po uplynutí 5 let lze používání těchto služeb za poplatek prodloužit. Přesnější informace o nákladech vám poskytneme v Porsche Centrech.

 • Odpověď

  Porsche Car Connect je k dispozici v Evropě, USA, Jižní Africe a Rusku. Nabídka se bude postupně rozšiřovat. Přesnější informace o dostupnosti ve vaší zemi získáte ve svém Porsche Centru.

Strom ist die Energie der mobilen ZukunftStrom ist die Energie der mobilen ZukunftStrom ist die Energie der mobilen ZukunftStrom ist die Energie der mobilen Zukunft
 

Konektivita

Konektivita

Neustále ve spojení s vaším Porsche E-Hybrid.

Porsche Car Connect.

Pod označením Porsche Car Connect jsme vyvinuli speciální online služby nabízené pro hybridní modely Porsche E-Hybrid. Tím nabízíme mnoho různých možností, jak lze vůz Porsche ovládat také prostřednictvím mobilního telefonu. Můžete si různá nastavení nejdříve vyvolat a následně je podle potřeby měnit. Tyto služby jsou dodávány spolu s novým vozem Porsche E-Hybrid na 5 let zdarma a dále je lze za poplatek prodloužit.

Úroveň nabití akumulátoru

Můžete kontrolovat stav dobití akumulátorů.

Dojezd na elektřinu

Vyvolejte informaci o aktuální dojezdu na dané množství energie v akumulátorech.

Časovač dobíjení s možností nastavení

Nastavte si průběh dobíjení z telefonu ve vaší dlani.

Dálkové ovládání nezávislé klimatizace

Tato funkce je k dispozici na přání. Umožňuje na dálku aktivovat klimatizaci ve voze – okamžitě nebo s naprogramováním začátku. Při nízkých nebo naopak vysokých teplotách systém s předstihem zajistí příjemné klima uvnitř vozu.

Úroveň nabití akumulátoru

Můžete kontrolovat stav dobití akumulátorů.

Dojezd na elektřinu

Vyvolejte informaci o aktuální dojezdu na dané množství energie v akumulátorech.

Časovač dobíjení s možností nastavení

Nastavte si průběh dobíjení z telefonu ve vaší dlani.

Dálkové ovládání nezávislé klimatizace

Tato funkce je k dispozici na přání. Umožňuje na dálku aktivovat klimatizaci ve voze – okamžitě nebo s naprogramováním začátku. Při nízkých nebo naopak vysokých teplotách systém s předstihem zajistí příjemné klima uvnitř vozu.