Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Modely
Nové
911 Dakar
353 kW/480 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
3,4 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
240 km/h
Maximální rychlost
Zpět na začátek
Dobrodružství v poušti.
Rallye Dakar nebylo nikdy hrou na pískovišti. Od okamžiku startu bylo vždy jedním z největších dobrodružství na světě a náročnou zkouškou vytrvalosti. Nejodolnější řidiči, vozy připravené na nejextrémnější podmínky a legendární vítěz z roku 1984: 911 Carrera 3.2 4x4 Paříž-Dakar (953).

Nové Porsche 911 Dakar je jeho důstojným nástupcem. S designovým paketem Rallye vzdává hold originálu a oživuje historii.

„Model 911 je jediným vozem, se kterým můžete jet z afrického safari do Le Mans, pak do divadla a do ulic New Yorku.“

Ferry Porsche

Porsche - On to the next stage.
Připraven na další etapu.
Výkon, robustní technika a odolnost: to jsou základní předpoklady úspěchu v rallye. Jejich splnění je nezbytnou podmínkou k tomu, abyste měli šanci jako první protnout pomyslnou cílovou čáru. Model 911 Dakar je sportovní vůz vhodný jak pro jízdu v terénu, tak pro jízdu po silnici a který se skvěle vyjímá i ve městě.

Drsné cesty.

Model 911 Dakar s designovým paketem Rallye.

Model 911 Dakar v zelené barvě Shade

Porsche - Strong performance.
Vynikající výkon.
911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
Ať už trasa Vaší cesty vede po asfaltu, šotolině nebo písku, tužší uchycení pohonné jednotky modelu 911 GT3 zvyšuje jeho jízdní dynamiku, a to zejména při jízdě v terénu. Spolu se systémy řízení zadní nápravy a aktivní stabilizace naklánění (Porsche Dynamic Chassis Control – PDCC) je výsledkem optimálně vyladěný podvozek, který bezpečně a pohodlně zvládne i ty nejtěžší úseky rallye. Výkon modelu 911 Dakar 353 kW (480 k) je rozdělován přes osmistupňovou dvouspojkovou převodovku Porsche (PDK) na všechna čtyři kola.
Světlá výška vozu zvýšená o 80 mm.
911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
Udržujte si odstup. A to nejenom předu a vzadu, ale i od terénu. Model Dakar je jediným vozem 911 se sportovním odpružením, jehož světlá výška oproti standardnímu modelu 911 o 50 mm větší. A v případě, že při jízdě po šotolině je pod ochranným krytem z nerezové oceli stále málo místa, speciálně vyvinutý systém zvýšení podvozku pro model 911 Dakar může vůz vpředu i vzadu zvednout o dalších 30 mm – a to jak při stojícím voze, tak i při jízdě rychlostí do 150 km/h.
Rallye Launch Control.
Paket Sport Chrono pro model 911 Dakar zahrnuje dvě specifická nastavení výkonu: Mód Rallye –pro šotolinové a blátivé cesty a mokrou trávu – a mód Off-road – pro zvládání jízdy v písečných dunách a skalnatých pasážích. K dispozici je také mód Rally Launch Control, jenž zajistí dokonalý start do rychlostní zkoušky na volném povrchu.
Porsche - Rallye Sport Package.
Paket Rallye Sport.
Paket Rallye Sport zajistí zvýšenou bezpečnost při jízdě v terénu a na závodních okruzích. Jeho součástí jsou dva šestibodové bezpečnostní pásy a ochranná konstrukce při převrácení přišroubovaná za předními sedadly ke konstrukci vozu, která je povrchově upravené černou práškovou barvou. Součástí paketu je také snadno přístupný hasicí přístroj připevněný na straně spolujezdce.

Krátká kontrola vozu.Specifická přední partie s dodatečnou ochranou spodní části..

Ochranný kryt spodní části přední partie z nerezové oceli se zesíleným kovaným hliníkovým tažným okem.

Terénní pneumatiky a robustní boční prahy.

Kovaná kola z lehké slitiny Dakar o velikosti 19/20“ s nově vyvinutými terénními pneumatikami, prahy s kryty z nerezové oceli a výrazné lemy blatníků.

Specifická zadní partie se spoilerem.

Ochranný kryt spodní části zadní partie z nerezové oceli s tažným okem a pevným zadním spoilerem.

Porsche - Fighting for every gram. Porsche - Fighting for every gram.

Boj o každý gram.

Kapota CFRP.

Při jízdě v písčitém terénu se počítá každý gram. To je také důvod, proč je kapota modelu 911 Dakar, podobně jako u modelu 911 GT3, vyrobena z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) s integrovanými vstupy vzduchu.

CFRP zadní spoiler.

Potřebný přítlak na rychlých úsecích zajišťuje pevný zadní spoiler z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), který byl vyvinutý pro optimální aerodynamiku.

Porsche - Rallye Design Package.
Paket Rallye Design
Připomenutí historického originálu: Dvoubarevný lak karoserie v odstínech bílá/modrá metalíza Gentian, dekorační pruhy zlatá/červená a 19/20“ kola z lehké slitiny lakovaná v bílé barvě s terénními pneumatikami jsou detaily, které jsou reminiscencí legendárního modelu Porsche 953 z roku 1984. Startovní číslo může být zvoleno individuálně.

Příslušenství.

Střešní koš s přídavnými světlomety.

Nosnost až 40 kg: Robustní hliníkový střešní koš v povrchové úpravě z matné černé práškové barvy lze využít k bezpečnému upevnění příslušenství z nabídky Tequipment pro tento model, například kanystrů a vyprošťovacích desek nebo jiných zavazadel. A pokud se etapa protáhne do noci, osvětlí Vám cestu pouští integrované přídavné LED světlomety.

Kanystr.

Nepostradatelná výbava na každé etapě: lakovaný kovový kanystr s objemem 10 litrů na palivo a plastový kanystr s objemem 12 litrů na pitnou vodu s logem „PORSCHE“. Oba kanystry se na střešní koš připevňují pomocí speciálních držáků se snadným otevíráním, díky kterému neztratíte při doplňování paliva žádný čas.

Vyprošťovací desky.

Výbava, která je nezbytná pro měkké povrchy jako je písek nebo bláto: Robustní plastové desky v šedé barvě s nápisem „PORSCHE“ najdou své uplatnění při vyprošťování uvízlého vozidla. Lze je přepravovat ve střešním koši.

Skládací rýč.

Každý, kdo se potápí do nekonečného moře pouštního písku, potřebuje mít to správné vybavení. Skládací rýč včetně sekery a pily je skutečně multifunkční nářadí, které by mělo být při každém terénním dobrodružství připevněné ve střešním koši, kde bude vždy okamžitě k dispozici.

Brašna Active 2.0.

Mimořádně robustní a voděodolná: cestovní taška z šedé plachtoviny s výrazným černým nápisem „PORSCHE“. Funkční detaily, jako je rolovací zavírání a praktické upínací popruhy pro připevnění ke střešnímu koši, z ní dělají dokonalého společníka na všechny výlety.

Sada dekoračních fólií.

Pro model 911 Dakar jsou k dispozici tři další designové varianty dekoračních fólií, které odkazují na historické vozy ze závodu East African Safari Rally z let 1971, 1974 a 1978. Fólie mohou být aplikovány již od výrobce nebo dodatečně jako součást nabídky příslušenství Tequipment.

Střešní stan.

Rozkládací střešní stan pro dvě osoby je připevněn na střešní transportní systém. Lze jej postavit v několika málo krocích – vytváří tak nejlepší předpoklady pro to, aby se Vám mohly zdát sny o umístění na nejvyšším patře stupňů vítězů. Stan, matrace i žebřík jsou během cesty spolehlivě uloženy v pevném skořepinovém obalu.

Porsche - All adventure accessories in detail.

Detailní popis všech doplňků pro dobrodružství.

Na místa. Soustřeďte se.Kokpit.

V kabině modelu 911 Dakar se řidiči mohou těšit na sportovní volant GT, jehož věnec je potažený mikrovláknem Race-Tex, padne velmi dobře do ruky a zajišťuje dokonalou kontrolu nad vozem. K dalším detailům umístěným na volantu patří značka 12 hodiny v zelené barvě Shade, pádla dvouspojkové převodovky PDK a volič jízdního módu. Výbava interiéru zahrnuje rovněž hliníkové dekory v černé barvě s kartáčovanou úpravou povrchu, nosné dekory v zelené barvě Shade a plaketu s individuálním číslem pořadí z limitované edice na palubní desce na straně spolujezdce.

Kokpit s designovým paketem Rallye.

Ještě dynamičtějším dojmem pak působí designový paket Rallye s dalšími prvky čalouněnými v mikrovláknu Race-Tex, jako jsou například dekory, které jsou doplněny nosnými dekory v šedé barvě Ceramica. Dalšími výraznými sportovními akcenty jsou modré kontrastní švy, modrá značka 12 hodiny na sportovním volantu GT a modré bezpečnostní pásy.

Porsche - Seats. Porsche - Seats.

Sedadla.

Celoskořepinová sedadla.

Vytvořená pro divoké drifty v dunách: Celoskořepinová sedadla z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) zajišťují mimořádně dobrou boční oporu těla při minimální hmotnosti. Jejich boční plochy jsou potaženy černou kůží, centrální plochy pak perforovanou látkou z mikrovlákna Race-Tex, která je podložena látkou v zeleném odstínu Shade. V zelené barvě Shade jsou rovněž ozdobné švy a vyšitý nápis „911“.

Adaptivní sportovní sedadla Plus.

Tato sedadla s elektrickým nastavením 18 parametrů nabízejí milovníkům dobrodružství mimořádně vysokou úroveň komfortu. Jejich centrální plochy jsou potaženy mikrovláknem Race-Tex, boční plochy jsou pak čalouněné kůží. Kontrastní švy a vyšité nápisy „911“ v zelené barvě dodávají interiéru vozu další akcenty.

Vlastnosti interiéru.

Žádaný model z limitované série.

Počet hvězd na nebi noční oblohy v poušti je nekonečný. Počet exemplářů v limitované sérii 911 Dakar je naproti tomu omezen na 2500 kusů. Hliníková plaketa s pořadovým číslem z limitované série jednoznačně identifikuje, že tento model je zcela unikátní.

Porsche Exclusive Manufaktur.

Okouzlení Dakarem v kombinaci s výjimečným řemeslným zpracováním. Design nového modelu 911 Dakar byl v rámci individuální výbavy Porsche Exclusive Manufaktur speciálně přizpůsoben sportovnímu vzhledu vítězného modelu 953 z roku 1984. Puncem této výbavy je reliéfním nápis na víku úložné přihrádky ve středové konzole.

Rozšířený designový paket Rallye.

Žádná fata morgana: Rozšířený paket zahrnuje celou řadu detailů potažených mikrovláknem Race-Tex, včetně ozdobných švů v modré barvě – od vnitřního čalounění prahů, krytu pojistkové skříňky, složky na dokumenty od vozidla až po kryt centrálního ventilátoru s lamelami potaženými kůží. Dalšími detaily, které na sebe přitahují pozornost je konzola vnitřního zpětného zrcátka, potažená černým mikrovláknem Race-Tex s ozdobnými švy v modré barvě.

Černý hliník.

Exkluzivní a sportovní: Pedály a opěrka nohy jsou vyrobeny z kovaného hliníku, který je částečně eloxovaný černou barvou s nanopovrchem. Frézovaná páka voliče dvouspojkové převodovky PDK kombinuje matný černý a stříbrný hliník s detaily z černé kůže.

Surround view.

Při jízdě v terénu byste měli mít stále přehled o okolí vozu – a zejména o podkladu, po kterém jedete. Šotolina? Kořeny? Bláto? Kamera, která snímá terén, při nízkých rychlostech vše zobrazuje na displeji infotainment systému Porsche Communication Management (PCM). Model 911 Dakar tak lze v případě potřeby zaparkovat i trochu stranou.

Demontovaná zadní sedadla.

Posádku při Rallye nikdy netvoří čtyři osoby, ale pouze dvě. Z tohoto důvodu byla z modelu 911 Dakar úmyslně odstraněna zadní sedadla. Tím se ušetřily další kilogramy na cestě za etapovým vítězstvím.

Konfigurovat model 911 Dakar

Vybraný
911 Dakar
Nové
Porsche 911 Dakar
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
353 kW/480 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
3,4 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
240 km/h
Maximální rychlost
911 Dakar
353 kW/480 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
3,4 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
240 km/h
Maximální rychlost
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
Výška
1 338 mm
Šířka
1 864 mm
Délka
4 530 mm
Rozvor
2 450 mm
Technické specifikace

Počet válců 6
Typ paliva 98
Vrtání 91,0 mm
Zdvih 76,4 mm
Zdvihový objem 2 981 cm³
Výkon (kW) 353 kW
Výkon (k) 480 PS
Otáčky pro maximální výkon 6 500 1/min
Max. otáčky motora 7 500 1/min
Maximální točivý moment 570 Nm
Oblast otáček pro maximální točivý moment 2 300 - 5 000 1/min
Max. výkon na litr objemu (kW/l) 118,00 kW/l
Max. výkon na litr objemu (PS/l) 161,00 PS/l

Maximální rychlost 240 km/h
Zrychlení z 0 na 60 mph 3,2 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h 3,4 s
Zrychlení z 0 na 160 km/h 7,8 s
Zrychlení z 0 na 200 km/h 12,0 s
Zrychlení v rychlosti (80-120km/h) (50-75 mph) 2,2 s
1/4 mile 11,6 s

Úhel sklonu, přední/zadní (ocelové odpružení) 14,2 - 16,4 °
Úhel nájezdu při ocelovém odpružení 16,2 °
Maximální světlá výška (ocelové odpružení) 161 mm

Délka 4 530 mm
Šířka 1 864 mm
Šírka (bez sklopených zrkadiel) 2 033 mm
Výška 1 338 mm
Rozvor 2 450 mm
Turning circle 10,7 m
Pohotovostní hmotnost podle DIN 1 605 kg
Pohotovostní hmotnost podle směrnice ES 1 680 kg
Příp. Celková hmotnost 1 960 kg
Příp. Užitečná hmotnost 355 kg
Maximální přípustné zatížení střechy se střešním přepravním systémem Porsche 75 kg

Objem zavazadlového prostoru vpředu 132 l
Kapacita palivové nádrže 67 l

Spotreba paliva* kombinovaná 11,3 - 11,3 l/100 km
Kombinované emise CO2 (WLTP) 256 - 256 g/km
Porsche - Contact

Kontakt

Kontaktujte Porsche Centrum Praha, žádejte o informace.