Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Modely
Nový
Macan
Od 1 741 000 Kč vč. DPH
195 kW/265 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
6,4 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
232 km/h
Maximální rychlost
WLTP*
10,7 – 10,1
l/100 km
243 – 228
g/km
Nový
Macan S
Od 1 987 000 Kč vč. DPH
280 kW/380 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
4,8 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
259 km/h
Maximální rychlost
WLTP*
11,7 – 11,1
l/100 km
265 – 251
g/km
Nový
Macan GTS
Od 2 436 000 Kč vč. DPH
324 kW/440 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
4,5 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
272 km/h
Maximální rychlost
WLTP*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km
Zpět na začátek
Vášeň v pohybu.
Patero dveří, patero sedadel. A přesto je neporovnatelné, nezaměnitelné a nezadržitelné. Porsche Macan zůstává i ve své nejnovější generaci sportovním vozem skrytým v kompaktním SUV. DNA modelů Porsche lze neomylně identifikovat podle snižující se linie střechy, tzv. flyline, která modelu Macan propůjčuje typickou konturu sportovního vozu.
Porsche - Front apron with newly designed spoiler.
Nový design: přední maska s výrazným spoilerem.
Porsche - The characteristic Macan sideblades in new designs.
Pro model Macan charakteristické tvarované výplně dveří, tzv. sideblades, v novém designu.
Porsche - The re-developed rear with black diffuser.
Nově vyvinutá zadní partie s černým difuzorem.

360° Exteriér.

The Advanced Cockpit ensures a modern control concept that is typical of Porsche.
Přístrojová deska Advanced Cockpit zajišťuje díky dotykovému displeji se skleněným povrchem nejmodernější koncepci ovládání typickou pro značku Porsche.
Porsche - New steering wheel generation: the revised steering wheel options give perfect control and tactility, and allow manual shifting via gearshift paddles.
Nová generace volantů: nově navržené multifunkční volanty se sportovním tvarováním dokonale padnou do ruky a umožňují manuální změnu převodových stupňů pomocí tzv. pádel řazení.

360° Interiér.

Nově vyvinuté motory opět posouvají výkon i efektivitu na vyšší úroveň.
Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km

Rozdílné motory, stejný princip: Řadový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem s objemem 2,0 litru i motor V6 bi-turbo s objemem 2,9 litru mají optimální poměr výkonu a hospodárnosti.

Sériová 7stupňová dvouspojková převodovka Porsche (PDK) zajišťuje v módu automatického řazení extrémně rychlou změnu převodových stupňů bez přerušení přenosu hnací síly. Těm, kteří chtějí mít vše pod kontrolou pak přinese radost přesné manuální řazení.

Porsche - ParkAssist with active parking support.
Asistent ParkAssist s aktivní podporou při parkování
Nový volitelný parkovací asistent ParkAssist rozpozná parkovací mezery s dostatečnou délkou a po stisku tlačítka na volantu převezme řízení při parkování i při vyjíždění z parkovacího místa.

Ještě více DNA modelu Macan.

V následujících kapitolách se můžete seznámit s jedinečnými vlastnostmi nového Porsche Macan.

Porsche - Even more Macan.
Design
Dozvědět se více
Design
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - Stand out from the crowd.
Vystupte z davu.
Chcete být jedním z mnoha nebo raději Jediným z mnoha? Pro designéry modelů Porsche, tvůrce linie flyline, je tato otázka bezpředmětná. Již po desetiletí pracujeme na těchto silných, dynamických proporcích. A stále je posouváme k dokonalosti. Přizpůsobujeme je životu, který musí čelit každodenním výzvám. Výsledkem je však něco víc než jen pouhé sportovní SUV. Výsledkem je unikátní charakter. Modely Macan.

Nový charakteristický rys přední partie modelu Macan: přepracovaná přední maska se spoilerem, který akcentuje šířku

Byl přepracován také design přední masky, která tím získala nový výraz. Její architektura zapůsobí zcela novým stylovým detailem, který umocňuje sportovní šířku vozu – tzv. křídlem. To je harmonicky integrováno do vstupů vzduchu, kde vizuálně vyniká.

Důvěrně známá tvář modelu Macan byla pečlivě přepracována a více zdůrazňuje nezaměnitelné kontury i charakter sportovního vozu. Nově modelovaný přední spoiler pak představuje svěží detail, který vytváří dokonalou kompozici s bočními vstupy vzduchu.

Macan DNA: dynamické, výplně dveří – tzv. sideblades, v novém designu

Tvarované výplně dveří – tzv. sideblades – jsou jedním ze znaků, který nezaměnitelně identifikuje DNA designu vozu Macan. Pro další odlišení od předchozích modelů mají jinou barvu i tvar.

Charakteristická zadní partie Porsche – nyní ještě exaktněji definovaná

U nově navržené zadní partie došlo k protažení černého difuzoru směrem vzhůru – nové modely Macan díky tomu působí ještě sportovnějším dojmem. Typické znaky designu Porsche pak zdůrazňují působivou estetiku: široká boční ramena nad zadními koly a průběžný zadní světlený pás.

Více než jen pouhé modely Macan: unikátní charaktery

Porsche Macan je vybaveno 19“ koly Macan. Jeho vnější tvarované výplně dveří – sideblades – jsou v černé barvě Lava s 3D texturou. Křídlo v předním spoileru je pak lakované v barvě vozu.

Model Porsche Macan S je vybaven 20“ koly Macan S v barvě Dark Titanium. Vnější tvarované výplně dveří – sideblades – jsou v černé barvě Lava s 3D texturou. Křídlo v předním spoileru je pak lakované v barvě vozu a výrazné koncovky výfuku jsou vyvedeny ve stříbrné barvě.

Model Porsche Macan GTS je vybaven 21“ koly RS Spyder Design v saténově černé barvě. Vnější tvarované výplně dveří – sideblades – jsou rovněž v saténově černé barvě a jsou doplněné logem „GTS“ v černé ve vysokém lesku. Křídlo v předním spoileru je pak lakované v matné černé. Přední maska i spodní díl zadní partie jsou doplněné detaily lakovanými v barvě vozu.

Vyobrazené vozy jsou pouze příklady možných konfigurací a mohou být doplněné hodnotnější volitelnou výbavou.

Kola.

Více informací o kolech najdete zde.

High-tech meets classic sports car feel: the Porsche Advanced Cockpit.
Nejmodernější technologie v kombinaci s pocity klasického sportovního vozu: Porsche Advanced Cockpit
Koncepce ovládání vozu prostřednictvím Porsche Advanced Cockpit je velmi progresivní: stoupající středová konzola umožňuje řidiči ovládání vozu pouhými dotyky prstů. Panel Direct Touch Control disponuje rozhraním, jehož povrch evokuje sklo a je vybaven tlačítky citlivými na dotyk pro přímý přístup k nejdůležitějším funkcím vozu. V palubní desce je pak integrován dotykový displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 10,9 palce.
Porsche - What do you call a clock in a sports car? Timepiece.
Jaký termín se ve sportovním automobilu používá pro hodiny? Časomíra
Nový detailem jsou vysoce kvalitní analogové hodiny v centrální části palubní desky. Přitahují pozornost na veličinu, se kterou sportovní vozy bojují od samého počátku své existence: čas.
Porsche - Sports car DNA at your fingertips.
DNA sportovního vozu v konečcích Vašich prstů
Design centrálně umístěného otáčkoměru byl odvozen od ikonického modelu 911. Nově navržené volanty se sportovním tvarováním dokonale padnou do ruky a umožňují manuální změnu převodových stupňů pomocí tzv. pádel řazení.
Porsche - The courage to contrast.
Odvaha projevit kontrast.
Pro rozšířenou výbavu interiéru v kůži nabízíme paket Kontrast, který s využitím zvolené vnější barvy vozu dodává jeho interiéru harmonické barevné akcenty.
Další kapitola
Komfort

Spotřeba a emise.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km
Komfort
Dozvědět se více
Komfort
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - The comfort zone for outside your comfort zone.
Komfortní zóna i za hranicí Vaší komfortní zóny.
Interiér modelu Macan představuje harmonické spojení kompaktního SUV a sportovního vozu. Sportovní přední sedadla zprostředkovávají pocity, které jsou typické pro model Macan. I přes vyšší pozici sezení vzniká dojem, že jste v dokonalém kontaktu s vozovkou. A navíc máte v každém okamžiku dokonalý přehled o všem. A také máte vše jistě pod kontrolou – díky perfektní ergonomii.
Porsche - Luggage compartment.
Zavazadlový prostor.
Zavazadlový prostor je dobře přístupný díky svým automatickým dveřím. Jeho objem je 488 litrů a po sklopení děleného zadního sedadla jej lze zvětšit až na 1 503 litrů. To stačí pro pokrytí potřeb mnoha volnočasových aktivit.
Porsche - Roof transport.
Přeprava věcí na střeše.
Volitelné podélné střešní nosníky harmonicky zapadají do designu vozu a představují základnu pro další střešní systémy. Střešní transportní systémy získáte z nabídky Porsche Tequipment.
Porsche - Towing.
Tažné zařízení.
Volitelné tažné zařízení je navrženo pro velké zatížení a je doplněno elektrickou zásuvkou se 13 pozicemi. Lze na něj nainstalovat i nosič pro přepravu až dvou jízdních kol.

Komfortní sedadla s možností elektrického nastavení 8 parametrů.

Komfortní sedadla s možností elektrického nastavení 8 parametrů umožňují přizpůsobení výšky, sklonu sedáku i opěradla, stejně jako podélné pozice na straně řidiče i spolujezdce a navozují tak pocity hlubokého sportovního sezení.

Komfortní sedadla s možností elektrického nastavení 14 parametrů a paketem Memory.

U této varianty sedadel lze na místech řidiče a spolujezdce navíc elektricky nastavit také výšku zvýšených boků a bederní opěrku ve čtyřech směrech, stejně jako parametry sloupku volantu a osvětlení okolí vozu ve vnějších zpětných zrcátkách. Individuální nastavení pro sedadla řidiče i spolujezdce je možné uložit do paměti.

Adaptivní sportovní sedadla s možností elektrického nastavení 18 parametrů a s komfortním paketem Memory.

Čalounění hladkou kůží, sportovní tvarování, zvýšené boky – to vše s maximálním komfortem a důrazem na sport. U obou předních sedadel je možné elektricky nastavit výšku bočních ploch, sedáku i sklon opěradla. Součástí jejich výbavy je také komfortní paket Memory. Dalším unikátním znakem je výrazný vzor tvořený švy na předních i zadních sedadlech.

Paket Sound Plus je součástí sériové výbavy pro všechny modely Porsche Macan. Zahrnuje 10 reproduktorů s celkovým výkonem 150 kW, jež je zárukou vynikajícího zvuku. Zesilovač integrovaný v PCM (Porsche Communication Managment) vytváří v interiéru zvukový obraz, který je optimálně přizpůsobený místům řidiče a spolujezdce.

Bose® Surround Sound System zajistí působivý zážitek z reprodukce zvuku. Je vybaven 14 reproduktory včetně subwooferu a 14kanálovým zesilovačem s celkovým výkonem 665 wattů. Technologie Bose® SoundTrue® Enhancement dále zlepšuje kvalitu a dynamiku zvuku, jehož zdrojem jsou data v komprimovaném formátu, jako např. MP3.

Od špičkového domácího audiosystému do vozu Macan – radost ze zvuku, která nemá žádné limity. Součástí tohoto systému je 16kanálový zesilovač s celkovým výstupním výkonem 1000 wattů a 16 reproduktorů včetně aktivního subwooferu s digitálním zesilovačem třídy D s výkonem 300 wattů.

Porsche - Infotainment.
Infotainment.
Infotainment systém Porsche Communication Management (PCM) s dotykovým displejem s úhlopříčkou 10,9 palce je řídicím centrem vozu. Díky výpočtu trasy jízdy s aktuální online navigační mapou a informacím o dopravní situaci, které máte k dispozici v reálném čase, se do cíle Vaší cesty dostanete rychleji. Prostřednictvím bezdrátového rozhraní Apple CarPlay pak lze přes displej PCM i v průběhu jízdy pohodlně a bezpečně ovládat aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu. Pomocí aplikace Porsche Connect můžete synchronizovat Vaše cíle se záznamy v kalendáři a ovládat streamovací služby, jako např. Amazon Music. Vzdálené služby aplikace Porsche Car Connect Vám pak umožňují na dálku řídit vybrané funkce Vašeho vozu Macan.
Světlomety včetně Porsche Dynamic Light System (PDLS).

Sériové LED světlomety včetně Porsche Dynamic Light System (PDLS) zajišťují vždy optimální osvětlení vozovky. Čtyřbodová světla pro denní svícení a čtyřbodová brzdová světla jsou pak nazaměnitelnou identifikací vozu Porsche. Součástí sériové výbavy je rovněž dynamické a statické osvětlení zatáček, přizpůsobení délky osvětlené plochy aktuální rychlosti a funkce světlometů pro špatné počasí.

Světlomety včetně Porsche Dynamic Light Systém Plus (PDLS Plus).

Volitelné funkce světlometů PDLS Plus zahrnují dynamická dálková světla a osvětlení křižovatek, jež využívá navigační data pro lepší osvětlení okolí vozidla. Díky tomu tak dříve odhalíte potenciální nebezpečí.

Asistenční systémy.

ParkAssist s aktivní podporou při parkování.

Nový volitelný parkovací asistent ParkAssist je ideálním společníkem do městské džungle. Dokáže vyhledat parkovací místa s potřebnými rozměry a po stisku tlačítka převezme ovládání volantu, a to jak při parkování, tak i při následném vyjíždění. Je tak zajištěn výrazně větší komfort při couvání do podélných i příčných parkovacích míst.

Adaptivní tempomat (ACC).

Tento asistenční systém v závislosti na odstupu od vpředu jedoucího vozu automaticky reguluje rychlost, a to až do úplného zastavení. Při hrozící kolizi s překážkou před vozem varuje v rámci daných možností řidiče nebo začne automobil automaticky brzdit.

Lane Keeping Assist a Lane Change Assist.

Asistent pro změnu jízdního pruhu Lane Change Assist monitoruje oblast za vozem a vedle něj a případně varuje před vozidly, která se rychle přibližují zezadu, resp. jsou skryta v tzv. mrtvém úhlu“. Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Keeping Assist prostřednictvím zásahu do řízení vrátí vůz zpět doprostřed jízdního pruhu.

Asistenční systémy při parkování.

Kromě standardního parkovacího asistenta ParkAssist, je v nabídce také zpětná kamera, která na PCM přenáší obraz prostoru za vozem, který je navíc doplněný dynamickými vodicími liniemi a umožňuje tak přesné couvání při parkování a manévrování. Volitelný systém Surround View pak pomocí čtyř kamer snímá prostor okolo vozu a vytváří obraz vozidla z ptačí perspektivy, který se zobrazuje na PCM.

Porsche - Discover more about our Connect services.

Více informací o našich službách Connect

Další kapitola
Výkon

Spotřeba a emise.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km
Výkon
Dozvědět se více
Výkon
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - Want to get the adrenaline pumping? No problem.
Chcete zvýšit hladinu adrenalinu? Žádný problém.
Ne nadarmo je Macan při jízdě v městské džungli zdrojem endorfinů. Jako typické Porsche dominuje svou dynamikou, jež má svůj původ ve výkonných motorech, které rychle zvyšují otáčky. Pohon všech kol přitom zajišťuje dokonalé rozdělení hnací síly. Vynikající ovládání pak může být díky volitelným systémům dokonce ještě přesnější a pocity z jízdy tak mohou být ještě intenzivnější.

Motory.

Macan (WLTP)*
10,7 – 10,1
l/100 km
243 – 228
g/km

Řadový přeplňovaný čtyřválcový motor s objemem 2,0 litru.

Nově navržený motor vyvíjí maximální výkon z malého zdvihového objemu. Charakterizuje ho vysoký krouticí moment a efektivita.

 • Výkon: 195 kW (265 k)
 • Zrychlení: 0–100 km/h za 6,2 s
 • Maximální rychlost: 232 km/h
 • Maximální krouticí moment: 400 Nm
Macan S (WLTP)*
11,7 – 11,1
l/100 km
265 – 251
g/km

Motor V6 bi-turbo s objemem 2,9 litru.

S motorem V6 bi-turbo s objemem 2,9 litru bude Váš každodenní start plný síly. Nový motor určený pro modely Macan S Vás okouzlí také svou bezprostřední odezvou a autentickým zvukem šestiválce.

 • Výkon: 280 kW (380 k)
 • Zrychlení: 0–100 km/h za 4,7 s, v kombinaci s paketem Sport Chrono
 • Maximální rychlost: 259 km/h
 • Maximální krouticí moment: 520 Nm
Macan GTS (WLTP)*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km

Motor V6 bi-turbo s objemem 2,9 litru.

Motor V6 bi-turbo s objemem 2,9 litru pro model Macan GTS má zvýšený výkon až na působivých 440 k. Proud emocí však kromě síly vyvolá i jeho ryzí zvuk.

 • Výkon: 324 kW (440 k)
 • Zrychlení: 0–100 km/h za 4,3 s, v kombinaci s paketem Sport Chrono
 • Maximální rychlost: 272 km/h
 • Maximální krouticí moment: 550 Nm
Porsche Doppelkupplung (PDK).
Dvouspojková převodovka Porsche (PDK).
Sériová 7stupňová dvouspojková převodovka Porsche (PDK) zajišťuje v módu automatického řazení extrémně rychlou změnu převodových stupňů bez přerušení přenosu hnací síly. Preferujete manuální řazení? To není žádný problém. Převodové stupně lze totiž měnit také pomocí tzv. pádel na volantu.
Porsche - It's not just about getting from A to B, it's everything in between.
Cílem není pouhý přesun z místa A do místa B, ale také vše, co je mezi tím.
Silnice je pro většinu lidí jen pouhým šedým asfaltem. Pro řidiče vozů Porsche je však místem probouzejícím všechny smysly. Příčinou je sportovní podvozek, který zprostředkovává dokonalou interakci s vozovkou. Porsche technologie, jako např. vzduchové pérování, tyto pocity ještě dále zintenzivňují. Protože nic nejede tak, jako Porsche, s výjimkou samotného Porsche.

Podvozek.

Porsche Traction Management (PTM).

Aktivní pohon všech kol PTM s elektricky řízenou vícelamelovou spojkou zajišťuje plně variabilní rozdělení síly pohonu mezi přední a zadní nápravu. Výsledkem je vynikající trakce, dynamický výkon a bezpečnost, a to i v nepříznivých podmínkách.

Vzduchové pérování.

Volitelné vzduchové pérování včetně Porsche Active Suspension Management (PASM) zajišťuje ve voze Macan mimořádný komfort, sportovní sníženou karoserii a nekompromisní jízdní dynamiku. Díky třístupňové regulaci výšky – Terén, Normal nebo Snížené umožňuje dokonalé přizpůsobení podvozku nejrůznějším jízdním situacím. Čtvrtým módem je Nakládání, jenž usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru.

Porsche Active Suspension Management (PASM).

Elektronické nastavení tlumičů (PASM) aktivně a nepřetržitě reguluje sílu tlumičů individuálně pro každé kolo – v závislosti na stavu vozovky a způsobu řízení. Systém PASM má 3 módy nastavení: Normal, Sport a Sport Plus, které v závislosti na jízdní situaci zajišťují buď jedinečný pocit komfortu, nebo jízdní dynamiky.

Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus).

Systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) zvyšuje jízdní dynamiku a stabilitu, zejména při průjezdu zatáčkou. Díky variabilnímu rozdělování krouticího momentu na zadní nápravu a elektronicky řízené uzávěrce zadního diferenciálu se zlepšuje přesnost i odezva řízení, stejně jako jízdní stabilita při průjezdu zatáčkou.

Mód Off-road.

V módu Off-road se všechny relevantní systémy přepnou do nastavení určeného pro jízdu v terénu. Váš Macan se tím optimálně přizpůsobí jízdě po nezpevněných cestách – zlepší se jeho jízdní vlastnosti i bezpečnost.

Porsche - Time is precious. Sport Chrono Package.
Při cestě za Vaším příštím dobrodružstvím nesmíte ztrácet čas. Paket Sport Chrono.
Volitelný paket Sport Chrono s voličem módu na volantu zajišťuje ještě sportovnější naladění podvozku, motoru a převodovky. Prostřednictvím nově navrženého voliče módu s tlačítkem Sport Response na volantu můžete vybírat jeden ze čtyř jízdních módů – Normal, Sport, Sport Plus a Individual. Po stisku tlačítka voliče jízdního módu Sport Response jsou motor i převodovka připraveny na co nejrychlejší vyvíjení síly po dobu přibližně 20 sekund. Funkce Launch Control zajišťuje maximální akceleraci z klidového stavu.
Brzdy.

Velmi velké brzdové kotouče nových modelů Macan jsou navržené na optimální brzdný výkon, a i při dlouhotrvajícím brzdění splňují nároky kladené u těchto vozů na brzdy. Typickým rozlišovacím znakem jsou sériové brzdové třmeny v černé barvě pro modely Macan a v červené barvě pro modely Macan S a Macan GTS.

Porsche Surface Coated Brake (PSCB).

Brzdové kotouče Porsche Surface Coated Brake (PSCB) jsou vyrobeny z šedé litiny s keramickým povrchem a zaujmou nejenom díky zářícím brzdovým třmenům. Jejich další výhodou je vysoká odolnost proti korozi, a to i po dlouhé době stání, a výrazně nižší prachové emise. Výsledek: kola i brzdový systém zůstávají delší dobu čisté. Brzdové kotouče (PSCB) se dodávají sériově pro model Macan GTS exkluzivně s červenými brzdovými třmeny. Pro všechny ostatní modely jsou brzdové třmeny v bílé barvě.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) (Porsche keramické kompozitní brzdy).

Na přání mohou být modely Macan S a Macan GTS vybaveny keramickými kompozitními brzdami (Porsche Ceramic Composite Brake), které byly prověřeny na závodních okruzích. Kromě odolnosti proti korozi jsou o 50 % lehčí ve srovnání s kotouči ze šedé litiny srovnatelné konstrukce a velikosti. To má pozitivní vliv na jízdní dynamiku.

Další kapitola
GTS

Spotřeba a emise.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km
GTS
Dozvědět se více
GTS
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - Heightening all your senses – The Macan GTS.
Probudí všechny Vaše smysly – Macan GTS.
Jsou věci, které udělají dojem od prvního okamžiku. Nebo při prvním pohledu. A existují věci, které na nás mají ještě větší dopad. Vezmou nám dech. V Porsche proto děláme nejenom vše, co vyvolá nadšení, ale jdeme ještě o krok dál. Řidič tak mnohem intenzivněji vnímá to, co již miluje – pocity, jež vyvolává jízda ve voze Porsche. A tyto pocity charakterizuje model Macan GTS: více toho, co milujete.
Porsche - One glance is all it takes – Exterior differentiation.
Stačí jen jeden pohled – paket Exteriér.
Do hry vstupuje více barvy: spodní část čelní masky, spodní díl zadní partie a obložení prahů v provedení SportDesign jsou lakované v barvě vozu a odlišují se tím od ostatních modelů. Spoiler centrální přední sekce masky je pak v matné černé barvě – charakteristický detail všech modelů GTS.
Porsche - Performance values that ignite emotions.
Hodnoty výkonu, které spustí vlnu emocí.
Macan GTS (WLTP)*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km
Motor V6 s objemem 2,9 litru bi-turbo dává výkon 324 kW (440 k) jenž umožňuje maximální rychlost 272 km/h. Zrychlení s paketem Sport Chrono z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. Pro zdůraznění impozantního výkonu je součástí sériové výbavy také sportovní výfukový systém, který generuje plný zvuk probouzející nadšení.
Porsche - Bringing you closer to the road – the sports air suspension.
Přiblíží Vás k asfaltu silnice – sportovní vzduchové pérování.
Nové sériové sportovní vzduchové pérování včetně Porsche Active Suspension Management (PASM) bylo vyvinuto speciálně pro model Macan GTS, který je, ve srovnání s volitelným podvozkem se vzduchovým pérováním pro nové modely Macan a Macan S, snížený o 10 mm. Macan GTS tak působí dynamičtějším dojmem a Vy získáváte pocit těsnějšího kontaktu s asfaltem vozovky. Naladění tlumičů je samozřejmě navrženo na vysoký výkon.
Porsche - GTS Sport Package.
Sportovní paket GTS.
Maximálně individuální a extrémně sportovní – to jsou základní rysy charakteru modelu Macan se sportovním paketem GTS. Kontrastní detaily v černé barvě v hedvábném lesku v kombinaci s exkluzivním vnějším lakem – jako je např. nový zelený lak Python – vytvářejí mimořádné akcenty: například spodní díl zadní partie nebo impozantní 21“ kola GT Design s pneumatikami dimenzovanými na vysoký výkon. V černé barvě ve vysokém lesku jsou mimo jiné také tvarované výplně dveří – sideblades. Interiér pak kromě GT sportovního volantu okouzlí adaptivními sportovními sedadly s možností nastavení 18 parametrů, komfortním paketem memory a logy „GTS“ na opěrkách hlavy předních sedadel. Působivý dojem zanechají rovněž exkluzivní sportovní materiály: Carbon, Race-Tex a rozšířená výbava v kůži. Celkovou kompozici završují barevné akcenty, které mohou být na přání například v zelené barvě Python.

Další vlastnosti modelu GTS.

21“ kola.

Nová sériová kola RS Spyder Design o velikosti 21“ byla inspirována závodními vozy Porsche stejného jména. Kola s lehkou konstrukcí zaujmou svým vícepaprskovým designem a černým lakem s hedvábným leskem.

Výplně dveří – sideblades – s logem „GTS“

Typickým projevem DNA modelů Macan jsou tvarované spodní výplně dveří – sideblades, které jsou u modelu Macan GTS sériově v černé barvě s hedvábným leskem. Nezaměnitelným detailem jsou také loga „GTS“ v lesklé černé barvě v jejich přední části.

Porsche Surface Coated Brake (PSCB) s červenými brzdovými třmeny.

Brzdové kotouče Porsche Surface Coated Brake (PSCB) jsou vyrobeny z šedé litiny s keramickým povrchem a zaujmou nejenom díky červeným zářícím brzdovým třmenům, které jsou typické pro modle GTS. Jejich další výhodou je vysoká odolnost proti korozi, a to i po dlouhé době stání, a výrazně nižší prachové emise.

Interiér.

Interiér nového modelu Macan GTS zvýší tep každého fanouška sportovních vozů, mj. také díky sériovému paketu výbavy v kůži GTS v kombinaci s mikrovláknem Race-Tex. Materiál, který má své kořeny v automobilovém sportu, je použit na místech, se kterými přicházejí Vaše dlaně a prsty často do kontaktu. Je velmi robustní, extrémně příjemný na dotyk a velmi snadno se udržuje. Je proto ideálním materiálem pro sportovní vozy.

Adaptivní sportovní sedadla s možností elektrického nastavení 18 parametrů a s komfortním paketem Memory.

Volitelná adaptivní sportovní sedadla ve voze Macan GTS mají zvýšené boční partie a zajišťují tak lepší oporu těla – zejména při dynamické jízdě. Na opěrkách hlavy předních sedadel mají vyšitá loga „GTS“; centrální plochy sedadel jsou čalouněné mikrovláknem Race-Tex.

Sportovní volant GT s vyhříváním.

Sportovní volant GT nezapře svůj původ v motoristickém sportu. Je doplněn opěrkami palců, značkou 12 hodin a ozdobnými dekory ramen v unikátním designu. Pádla řazení automatické převodovky jsou v tmavé barvě Dark Silver.

Další kapitola
Modely & Data

Spotřeba a emise.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km

Vyberte a sestavte si model Macan.

Vybraný
Macan
Nový
Porsche Macan
WLTP*
10,7 – 10,1
l/100 km
243 – 228
g/km
Od 1 741 000 Kč vč. DPH
195 kW/265 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
6,4 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
232 km/h
Maximální rychlost
Vybraný
Macan S
Nový
Porsche Macan S
WLTP*
11,7 – 11,1
l/100 km
265 – 251
g/km
Od 1 987 000 Kč vč. DPH
280 kW/380 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
4,8 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
259 km/h
Maximální rychlost
Vybraný
Macan GTS
Nový
Porsche Macan GTS
WLTP*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km
Od 2 436 000 Kč vč. DPH
324 kW/440 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
4,5 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
272 km/h
Maximální rychlost
Macan GTS
324 kW/440 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
4,5 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h
272 km/h
Maximální rychlost
WLTP*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km
Výška
1 596 mm
Šířka
1 927 mm
Délka
4 726 mm
Rozvor
2 807 mm
Technické specifikace

Počet válců 6
Typ paliva 98
Vrtání 84,5 mm
Zdvih 86,0 mm
Zdvihový objem 2 894 cm³
Výkon (kW) 324 kW
Výkon (k) 440 PS
Otáčky pro maximální výkon 5 700 - 6 600 1/min
Max. otáčky motora 6 800 1/min
Maximální točivý moment 550 Nm
Oblast otáček pro maximální točivý moment 1 900 - 5 600 1/min
Max. výkon na litr objemu (kW/l) 111,00 kW/l
Max. výkon na litr objemu (PS/l) 151,00 PS/l

Maximální rychlost 272 km/h
Zrychlení z 0 na 60 mph 4,3 s
Zrychlení z 0 na 60 mph s paketem Sport Chrono 4,1 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h 4,5 s
Zrychlení z 0 na 100 km/h s paketem Sport Chrono 4,3 s
Zrychlení z 0 na 160 km/h 10,5 s
Zrychlení z 0 na 160 km/h s paketem Sport Chrono 10,3 s
Zrychlení z 0 na 200 km/h 17,1 s
Zrychlení z 0 na 200 km/h s paketem Sport Chrono 16,9 s
Zrychlení v rychlosti (80-120km/h) (50-75 mph) 2,9 s
1/4 mile 12,9 s
1/4 mile s paketem Sport Chrono 12,7 s

Úhel nájezdu při vzduchovém odpružení (nejvyšší stupeň) 17,9 °
Maximální světlá výška (vzduchové odpružení, normální úroveň) 177 mm

Délka 4 726 mm
Šířka 1 927 mm
Šírka (bez sklopených zrkadiel) 2 097 mm
Výška 1 596 mm
Rozvor 2 807 mm
Kruh zatáčení 12,0 m
Pohotovostní hmotnost podle DIN 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost podle směrnice ES 2 035 kg
Příp. Celková hmotnost 2 580 kg
Příp. Užitečná hmotnost 620 kg
Maximální tažné zatížení (brzděné) 2 400 kg
Maximální tažné zatížení (nebrzděné) 750 kg
Maximální přípustné zatížení střechy se střešním přepravním systémem Porsche 75 kg

Objem zavazadlového prostoru vzadu 458 l
Objem otevřeného zavazadlového prostoru (za předními sedadly) 954 l
Objem otevřeného zavazadlového prostoru (až po horní okraj zadních sedadel) 488 l
Největší objem zavazadlového prostoru (za předními sedadly, až po střechu) 1 503 l
Kapacita palivové nádrže 65 l

Spotreba paliva* kombinovaná 11,7 - 11,3 l/100 km
Kombinované emise CO2 (WLTP) 265 - 255 g/km
Standard features

7-Speed Porsche Doppelkupplung (PDK) with automatic mode and manual controls (gearshift paddles) on steering wheel. Additional gear recommendation for fuel economic driving in manual mode
75-litre fuel tank
Sports exhaust system including sports tailpipes in Black: <br/>Features modified rear silencer including specially designed sports tailpipes with high-gloss finish in Black. <br/><br/>Note: the sporty sound is activated by a separate button in the centre console control panel.
SPORT button
6-piston aluminium monobloc fixed-calliper brakes at front, internally vented brake discs
thermal management
Porsche Traction Management (PTM): active all-wheel drive with an electronically variable, map-controlled multi-plate clutch, automatic brake differential (ABD) and anti-slip regulation (ASR)
Combination floating calipers at rear
Twin-turbo V6 engine with direct fuel injection (Euro 6d ISC-FCM): displacement 2.9 litres, maximum power output 324 kW (440 PS), maximum torque 550 Nm, 2 turbocharger
Porsche Stability Management (PSM): Vehicle stability system Porsche Stability Management (PSM) with ABS, ASR, ABD, MSR and trailer stability management
VarioCam Plus: continuously variable camshaft timing (intake and exhaust) and switchable valve lift (intake)
Internally vented brake discs with diameter of 390mm at front and 356 mm at rear
OFFROAD button
Twin-turbo
Brake calipers in Red
Gasoline particulate filter (GPF)
Electrically operated parking brake
Active radiator grille shutters
Anti-lock brake system (ABS)
Auto Start-Stop function until 3 km/h
Multi-collision brake
Automatic hold function
Porsche Hill Control (PHC)
Sports exhaust system including sports tailpipes in Black: <br/>Features modified rear silencer including specially designed sports tailpipes with high-gloss finish in Black. Note: the sporty sound is activated by a separate button in the centre console control panel.

GTS leather package including items in Race-Tex:<br/>Comprehensive Race-Tex package includes the following: seat centres front and rear, door armrests front and rear, centre console armrest, embroidered ‘GTS’ logos on the frontseat headrests <br/><br/>Note: Only in conjunction with standard GTS sports seats and optional adaptive Sports seats (18-way)

21-inch RS Spyder Design wheels in matt black: <br/><br/>Set of alloy wheels with motorsport-derived design in matt black. Wheel centres with full-colour Porsche Crest. <br/>Front: 9.5 J x 21 ET 26 with 265/40 R 21 tyres, <br/>Rear: 10 J x 21 ET 19 with 295/35 R 21 tyres
21-inch RS Spyder Design wheels in matt black: <br/>Set of alloy wheels with motorsport-derived design in matt black. Wheel centres with full-colour Porsche Crest <br/>Front: 9.5 J x 21 ET 26 with 265/40 R 21 tyres, <br/>Rear: 10 J x 21 ET 19 with 295/35 R 21 tyres

Wheel centre set with full-colour Porsche Crest
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Porsche Surface Coated Brake (PSCB) with red brake calipers

Side window trims in Black (high-gloss)
Rear apron painted in exterior colour
SportDesign sideskirts: Painted in exterior colour: distinctive side skirts (left and right)
‘PORSCHE’ logo painted in Black (matt) and model designation painted in Black (matt)
Front apron painted in exterior colour
Fully galvanised, unibody
Four doors with integrated side-impact protection
Front with integrated cooling air intakes
Bumpers comprising high-strength cross members and two deformation elements each with two threaded fixture points for towing eye contained in on-board tool kit
Automatic tailgate
Sideblades in matt black with ‘GTS’ logo in glossy black
SportDesign exterior mirrors with v-shaped mirror base painted in exterior colour: <br>- electrically adjustable and heatable <br>- electrically folding exterior mirrors (also via remote key) <br>- aspherical on driver’s side
Roof spoiler with fixed double-wing design and fin-like look in Black (high-gloss)
Rear apron with diffuser in Black matt
Preparation for towbar systems
‘PORSCHE’ logo and model designation on rear hatch in Black matt
Front apron middle section painted in black matt
Exterior package in vehicle colour
Sport air suspension with ride-height adjustment including Porsche Active Suspension Management (PASM) and lowering of 10 mm

Tinted LED taillights including light strip:<br/> Selected internal parts of the LED taillights and light strip in Black. Direction indicators with a "Diamar" surface structure. Same function and geometry as LED taillights with adaptive brake lights
LED main headlights in black incl. Porsche Dynamic Light System (PDLS):<br/> LED main headlights in black incl. Porsche Dynamic Light System (PDLS) with static and dynamic cornering lights, speed-sensitive headlight range control, adverse weather function, dynamic range control and four-point LED daytime running lights
Front light units with position lights and direction indicators with LED light guide technology
Automatic headlight activation incl. ‘Welcome Home’ lighting
High-level third brake light (LED) integrated into roof spoiler
Tinted LED taillights with three-dimensional lighting graphics, integrated four-point brake lights and light strip
Front wiper system with 2 speeds, intermittent wipe and rain sensor
Rear screen wiper with intermittent wipe and washer jet
Interior lighting concept: glove compartment, ignition lock, reading spot lights for driver and front passenger, reading lights rear left and right, luggage compartment

Seat heating (front): Three-stage heating with separate controls for front left and right
GTS Sports seats (8-ways, electrical): <br/>GTS Sports seats (front) for driver and front passenger (eight-way) and ‘GTS’ logo on front seat headrests. <br/>Eight-way electric adjustment of seat height, squab and backrest angle and fore/aft position on driver’s and on front passenger side
Tinted thermally insulated glass all round
Five seats, bench seat in rear with two comfortable seats outside left and right and one centre seat
On-board computer
Luggage compartment capacity 488 litres; maximum load capacity with rear seats in cargo position 1,503 litres
Heated rear screen with 'auto off' function
Integrated cluster of three round instruments
Brushed aluminium interior package in Black
Three-zone automatic climate control with separate temperature settings for driver, front passenger and rear passengers, automatic air-recirculation mode including air quality sensor and separate air flow regulation for driver and front passenger, AC MAX button and humidity sensor
GTS Sports seats (8-ways, electrical): GTS Sports seats (front) for driver and front passenger (eight-way) and ‘GTS’ logo on front seat headrests
Three-point automatic seat belts
Storage compartments in interior (depending on personalised specification): glove compartment, storage bin in centre console, uncovered storage compartment in centre console, door pockets, one storage compartment in side of luggage compartment and storage compartment in spare wheel recess
Accent trims with silver-coloured finish
Round instruments with black rev counter and ‘GTS’ logo
Particle/pollen filter with active carbon filter Traps particles, pollen and odours and thoroughly filters fine dust out of the outside air
Seat belt pretensioners (driver and front passenger, outer rear seats) and force limiters, manually adjustable seat belt height, reminder warning (driver, front passenger and all rear seats)
Instrument cluster with high-resolution 4.8-inch colour display, gear indicator for PDK, service interval display, external temperature indicator, fuel gauge and various warning displays
Bottle holders in door panels front and rear Two variable-diameter cupholders in front
Roof lining in fabric
4-way headrests (front)
Full-size airbags for driver and front passenger
Digital boost pressure gauge on colour display of instrument cluster
Fold-up centre console armrest with fore/aft adjustment
Front side airbags integrated into seat
Curtain airbags along entire roof frame and side glazing from the A-pillar to the C-pillar
Split-folding rear bench seat (40 : 20 : 40) and folding centre armrest
Rollover detection for activation of curtain airbags and seat belt pretensioners
Rear armrest with two integral cupholders
Front passenger airbag deactivation function for mounting child seat on front seat
Fixed, removable luggage compartment cover
Multifunctional steering wheel with shift paddles and manual height- and reach adjustment
ISOFIX mounting points for child seats on outer rear seats
Clothes hook on both B-pillars
Non-smoking package
Immobiliser with in-key transponder
Alarm system with ultrasonic interior surveillance
Floor Mats: For single-tone interiors in matching interior colour, for two-tone interiors in the darker interior colour, with 'PORSCHE' logo on front floor mats
Comfort lighting package: <br/>All features of the standard LED interior lighting concept with additional LED lighting as follows: <br/>- door storage compartments <br/>- door panels (ambient) <br/>- mirror courtesy lighting and vanity lights in roof lining <br/><br/>Also includes position lights in the doors
Analogue clock on dashboard
Seat heating front: Three-stage heating with separate controls for front left and right

Lane departure warning
Cruise control incl. speed limiter
Electric window lifts: Power windows front and rear, with remote closing function, anti-trap protection and one-touch operation
ParkAssist (front and rear) with visual and audible warning
Warning and brake assist

Door sill guards in aluminium black with Macan ‘GTS’ logo (front)
Loading edge protection in aluminium

Digital radio: <br>In addition to analogue stations, enables reception of digital radio broadcasts in the DAB+ and DMB Audio formats, offering far superior sound. DAB twin tuner permanently scans for alternative reception frequencies for the current station with simultaneous refreshing of station list<br> Note: Reception dependent upon local digital station availability.
Porsche Communication Management (PCM) incl. Online-Navigation
Connect Plus: Connect Plus including online navigation, LTE communication module, wireless Internet access, Porsche Car Connect and comprehensive Porsche Connect services<br><br>Note: Porsche Connect services include a free inclusive period of use, the length of which may vary by services package and country but shall not be less than three months. ...
...The full range of Porsche Connect services or individual services thereof may not be available in some countries. In addition, an integrated SIM card with data allowance for use of selected Porsche Connect services will be included in the price in some countries. For use of the WiFi hotspot and the other non-included Porsche Connect services, e.g. music streaming, via integrated SIM card in most of these countries, a chargeable WiFi data package is also available from the Porsche Connect Store. Alternatively, you can establish a data connection using a SIM card of your own. For further information on free subscription periods, follow-on costs and availability of individual services in your country, please visit www.porsche.com/connect or consult your Porsche Centre.
Sound Package Plus, 8 loudspeakers, 150-watt total output with integrated amplifier and digital signal processing
Two USB charging ports in the rear centre console
Two sockets (12 volt): centre console in front and in luggage compartment
Two USB-C charging and connectivity ports in the front centre console storage compartment
Porsche Vehicle Tracking System (PVTS)

Standard exterior solid colours: Black, White
Porsche - Contact.

Kontakt.

Kontaktujte Porsche Centrum Praha, žádejte o informace.