DOMŮ

Hlavní navigace
Modely
Taycan
Cayenne
Cayenne S E-Hybrid
Cayenne S E-Hybrid
Cayenne S E-Hybrid
Výkon306 kW (416 PS) při 5 500 1/min
0 - 100 kmh5,9 s
Maximální rychlost243 km/h
Kombinovaná spotřeba3,4 l
Emise CO279 g/km
Cena3 141 701 Kč včetně DPH

Porsche a životní prostředí

Porsche a životní prostředí

Ochrana přírodních zdrojů, efektivní využívání energie a k životnímu prostředí odpovědné procesy a produkty patří k jedněm z předních cílů Porsche AG.

Odpovědnost produktu

Protože Porsche vyrábí sportovní vozy, klade značný důraz na postupné posunování výkonů při současném snižování spotřeby paliva. Z tohoto důvodu jsou naše automobily vybavené inteligentními technologiemi snižujícími hmotnost, vyznačují se optimalizovanou aerodynamikou, stejně tak jako dalšími technologiemi v podobě přímého vstřikování paliva (DFI), funkce Auto Start-Stop nebo vlastní dvouspojkovou převodovkou Porsche Doppelkupplung (PDK).

Pro ochranu životního prostředí a zlepšení kvality vzduchu Porsche již mnoho let investuje do vývoje alternativních pohonů. Významného snížení flotilové spotřeby paliva bylo dosaženo aplikací hybridního pohonu do nabídky modelových řad Cayenne a Panamera. Použitím hybridních technologií je Porsche v segmentu prémiových vozů zcela nedostižným výrobcem. Panamera S E-Hybrid a supersportovní vůz 918 Spyder jsou první automobily svých segmentů, které dokazují, že Porsche je i v budoucnu připraveno svými produkty přispívat k ochraně životního prostředí.

Životní prostředí a energie ve výrobních závodech

Kromě produktů šetrných k životnímu prostředí investuje Porsche již mnoho let také do odpovědných výrobních prostředků. Z tohoto důvodu jsou naše výrobní procesy z pohledu efektivity experty považovány příkladné. Nejvyšší pozornost věnujeme šetrnému hospodaření s vodou, energiemi a materiály. Tím sledujeme naše dlouhodobé cíle spočívající ve snižování množství odpadu, optimalizace čištěné odpadních vod nebo redukce produkce CO2 na všech výrobních stanovištích. Od 90. let minulého století je továrna Porsche ve Stuttgartu- Zuffenhausenu certifikovaná posle standardů EMAS a ISO 14001 zaměřených právě na řešení procesů souvisejících s ochranou životního prostředí. Následně certifikaci ISO 14001 obdržely také výrobní závody v Lipsku, Weissachu a Sachsenheimu. Výrobní závod v Zuffenhausenu je navíc vůbec první továrnou v automobilovém průmyslu, který získal certifikát podle normy ISO 50001, jenž je zaměřen na systémy hospodaření s energiemi. Již při plánování nové továrny Porsche v Lipsku hrály prvky zaměřené na ochranu životního prostředí zásadní roli. Jde například o celkové prostorové řešení, novou lakovnu nebo využívání tepla vzniklého spalováním dřevní štěpky – to vše jsou vlastnosti, které svědčí o respektu společnosti Porsche k tomuto výrobnímu závodu. Není proto náhodné, že výrobní závod Porsche v současnosti patří k nejefektivnějším automobilovým továrnám na světě.

Spotřeba paliva/emise* modelů 918: kombinace 3,1-3,0 l/100 km; emise CO2 72-70 g/km; spotřeba elektřiny: 12,7-12,7 kWh/100 km.

Spotřeba paliva/emise* modelu Panamera S E-Hybrid: kombinace 3,1 l/100 km; emise CO2 71 g/km; spotřeba elektřiny: 16,2 kWh/100 km.

* Uvedené hodnoty jsou zjištěné podle předepsaných norem (§ 2 č. 5, 6, 6a Pkw-EnVKV). Údaje se nevztahují na jeden konkrétní automobil a nejsou součástí konkrétní nabídky, slouží především pro porovnání mezi automobily různých typů. Další aktuální informace získáte ve svém Porsche Centru. Hodnoty spotřeby platí pro vozidla ve standardním provedení. Doplňková výbava může ovlivnit jak spotřebu paliva, tak jízdní dynamiku.

Spotřeba paliva a produkce emisí CO2 nezávisí pouze na efektivitě využívání paliva automobilem samotným, ale také na aktuálních jízdních podmínkách a na dalších netechnických faktorech. CO2 je skleníkový plyn odpovědný za globální oteplování.

Další informace o oficiálních hodnotách spotřeby paliva a hodnotách emisí CO2 nových osobních vozů můžete získat v Příručce o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektřiny nových osobních automobilů, která je k dispozici na prodejních místech.