DOMŮ

Hlavní navigace
Modely
Taycan
Cayenne

Princip: Porsche

Porsche je společnost, která se nebojí vydat se i neobvyklými cestami.

Přístup Porsche je ve světě výrobců automobilů jedinečný. Platí pro společnosti se silnými ideály a jasnými představami o tom, jak do sebe mají věci zapadat. Především jsou postavené na zásadách muže, který nebyl spokojený s věcmi, které mu ostatní překládali. Řeč je o našem zakladateli, po němž se naše společnost jmenuje: Dr. Ing. h.c. Ferdinandu Porsche. S jasnou předtuchou stanovil základy, které jsou až dodnes základy značky Porsche. Nikdo jiný nedokázal tento přístup popsat lépe, než samotný Ferry Porsche: „Na začátku jsem se rozhlédl, ale neviděl jsem žádný automobil, který by splňoval mé sny: chtěl jsem malý a lehký sportovní vůz, který bude efektivně využívat veškerou energii. Takže jsem ho musel postavit sám.“

Základ naší společnosti, naše přidaná hodnota, spočívá ve spojení „Dr. Ing.“ Jedná se o konstruktérské umění, které z nás udělalo to, co jsme. Našim inženýrům se neustále daří dosáhnout dalšího posunutí hranic toho, co je možné vyrobit. To je motorem naší motivace, která navazuje na inovace Ferryho Porsche a vývoj nových inteligentních technologií. Máme motivaci k tomu, abychom na naše kořeny nezapomněli a soustředili se na to, co umíme nejlépe: stavět jedinečné sportovní vozy.

Nezáleží na tom, co děláme: ve všem je kus Porsche. Automobil, který vytváří fascinaci sportovními vozy, jako žádný jiný. Sportovní touhou po jízdě vpřed, autentickým jízdním projevem, který se opírá o propojení se silnicí. V krátkosti: pro potěšení z jízdy, které vzniká v každé zatáčce.

Vše vzniká ze spojení zdánlivých protikladů. Více výkonu, vyšší hospodárnost. Větší výkonost pro lepší každodenní použitelnost. V souhrnu jde o harmonický celek. Princip, který za tím vším stojí je jednoznačný: z možností a protikladů dostat to nejlepší. To platí na závodním okruhu, stejně jako pro každý náš automobil. Říkáme tomu: Intelligent Performance.