DOMŮ

Hlavní navigace
Modely
Taycan
Cayenne

Archiv Porsche

Centrum poznání

S novým muzeem vzniklo místo, ve kterém jsou propojeny historické i současné poznatky na téma Porsche. Zde je umístěn i historický archiv Porsche AG a je částečně viditelný přes prosklené stěny při příchodu ze vstupní haly.

Jako paměti podniku sbírá archiv Porsche všechny důležité informace s ekonomickým, technickým, nebo kulturním odkazem na Porsche AG a její dceřiné společnosti. Archivováno je všechno z úspěšných dějin Porsche, co je unikátní a stojí za to zachovat. Od začátků Ferdinanda Porsche jako konstruktéra, přes založení konstrukční kanceláře roku 1931, až po současné dny Porsche AG. Obsah archivu zahrnuje přibližně 2000 běžných metrů rozdělených do regálů, vitrín, ocelových skříní a trezorů.

Historický archiv s jeho poznatky je k dispozici nejen pro vnitřní účely společnosti, ale také především pro novináře a vědce. Mnoho tisíc žádostí ročně je zpracováno pod odborným dohledem archivářů z Porsche.

Fakta k historickému archivu:

- zaměřen hlavně na historii produktu (sériové a závodní vozy, koncepty, vlastní a cizí vývoj), na historii společnosti (informace a dokumenty k Porsche AG, dceřiné a přidružené společnosti) a na mediální archiv (obrázky, filmy, zvukové materiály)

- více než 2,5 milionů snímků tvoří z tohoto archivu jeden z největších svého druhu v automobilovém průmyslu

- mediální archiv s více než tisícem hodin záznamů

- knihovna s více než třemi tisíci automobilových knih