Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Modely

FAQ.

Chtěli byste se dozvědět více podrobností o Porsche E-Performance a možnostech Vašeho vozu Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid nebo Taycan pro každodenní provoz? Vytvořili jsme pro Vás souhrn těch nejdůležitějších informací. Abyste se mohli ujistit, že naše interpretace elektromobility je Vaší výhodou.

Výsledky vyhledávání
Možnosti nabíjení
Kde si mohu nabít své Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid nebo Taycan?

Vaše Porsche můžete nabíjet v různých situacích vašeho všedního dne: Můžete si koupit své domácí nabíjecí vybavení Porsche, nebo využít nabíjecí stanice ve vašem Porsche centru a rovněž poloveřejné a veřejné nabíjecí stanice v rámci programu Porsche Destination Charging nebo služby Porsche Charging Service.

Pomocí kterých zásuvek si mohu nabít své Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid nebo Taycan?

Porsche nabízí kabely pro různé infrastruktury zásuvek v domácnostech i v průmyslu, stejně jako pro pevné instalace. S výběrem optimálního nabíjecího zařízení vám ochotně poradí vaše místním Porsche centru.

Domácí nabíjení
Jaká nabíjecí zařízení nabízí Porsche pro domácí nabíjení mého vozu a kde si je mohu zakoupit?

Porsche nabízí jako standardní a volitelnou výbavu různá zařízení pro domácí nabíjení, např. Posche Mobile Charger Connect a Porsche Home Energy Manager. Můžete je získat ve vašem Porsche centru.
Získat více informací.

Chtěl bych si své Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid nebo Taycan nabíjet doma. Jak zjistím, zda to bude možné?

Úplnou kontrolu provede potom, co si v centru Porsche objednáte službu Home-Check, externím servisním partnerem. Při tom bude překontrolována vaše elektrické infrastruktura a mohou být sjednány podrobnosti ohledně instalace vybavení ve vaší domácnosti.

Existují právní rámcové podmínky, kterým musí domácí nabíjecí zařízení odpovídat?

Instalace domácího nabíjecího vybavení může být rovněž považována za stavební změnu. Proto vám doporučujeme, abyste před instalací získali souhlas všech zúčastněných subjektů, např. vašeho dodavatele elektřiny, městského zastupitelstva, společenství vlastníků a případně vašeho pronajímatele.

K čemu potřebuji Porsche Home Energy Manager?

Porsche Home Energy Manager sleduje spotřebu energie a proudu ve vaší domácnosti a tím umožňuje využívání inteligentních nabíjecích funkcí: K nim patří, aby bylo vozidlo automaticky co nejrychleji a s nejnižšími možnými náklady nabito. Inteligentní nabíjení funguje díky inteligentnímu využívání vašeho tarifu za elektřinu, vašeho instalovaného fotovoltaického zařízení a dalších elektrických spotřebičů, aby nedošlo k přetížení sítě.

Jaký je rozdíl mezi Porsche Mobile Charger Connect a Porsche Mobile Charger?

Porsche Mobile Charger a Porsche Mobile Charger Connect jsou obě nabíjecí zařízení pro vozidla s vysokonapěťovou baterií a použití s domácí infrastrukturou. Porsche Mobile Charger Connect se pohodlně ovládá přes dotykový displej. V kombinaci s Porsche Home Energy Manager podporuje inteligentní funkce nabíjení a nabízí ochranu vaší domácí přípojky před přepětím. K Porsche Mobile Charger Connect je k dostání také bohaté příslušenství.
Získat více informací.

Nabíjení trvá déle, než jsem čekal. Došlo k chybě?

Délka nabíjení se řídí nabíjecím výkonem, který je k dispozici na nabíjecím místě: Čím vyšší je nabíjecí výkon, tím rychleji se váš vůz Porsche nabije. Kromě toho doba nabíjení závisí na palubní nabíječce vašeho vozu Porsche a dalších okolních podmínkách, jako je například okolní teplota.

Veřejné nabíjení
Jaké výhody mi nabízí Porsche Charging Service při nabíjeních na veřejných nabíjecích stanicích?

Po jednorázové registraci u Porsche Charging Service můžete svůj vůz Porsche nabíjet na všech dostupných nabíjecích stanicích. Mezi ně patří jak nabíjecí stanice Porsche, tak jiných poskytovatelů. Bez Porsche Charging Service musíte k použití uzavřít smlouvu s jednotlivými provozovateli nabíjecích stanic. V Německu nabízí například služby přes 180 různých provozovatelů.
Získat více informací.

Jak mohu nabíjet na veřejných nabíjecích stanicích?

Budete-li si chtít nabíjet svůj vůz Porsche na veřejné nabíjecí stanici, budete ji muset nejprve odemknout, například chytrým telefonem nebo kartou RFID. Pak připojíte nabíjecí kabel ke svému vozu Porsche. Podle konkrétní země je buď nabíjecí kabel připojen k nabíjecí stanici, nebo jej dostanete u vašeho dealera jako volitelné příslušenství. Nabíjení se běžně spustí automaticky. Další informace získáte na jednotlivých nabíjecích stanicích.

Může konektor při nabíjení na veřejné stanici odpojit konektor kolemjdoucí?

Ne, po zasunutí do přípojky vozidla je nabíjecí konektor vozidlem automaticky rozpoznán a ve vašem voze Porsche i nabíjecím sloupku se uzamkne. Nabíjecí kabel je tak zajištěn proti vytažení.

Vozidla
Jak mohu zajistit, že se moje Porsche nevybije úplně?

V každý všední den máte mnoho možností nabití svého vozu Porsche, např. během přestávek v jízdě na čerpacích stanicích a odpočívadlech, během nakupování, nebo když je vaše Porsche zaparkované. Při nízkém stavu baterie můžete s vaším vozem Porsche zajet k blízké nabíjecí stanici, kterou vám navrhne navigace.

Musím své Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid nebo Taycan nabít vždy naplno?

Ne, vysokonapěťovou baterii svého Porsche nemusíte nabíjet vždy naplno. Částečné nabití vašeho Porsche nezpůsobuje žádnou ztrátu kapacity vysokonapěťové baterie („paměťový efekt“) a nezkracuje její životnost.

Na čem závisí dojezd mého vozu Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid nebo Taycan?

Dojezd ovlivňují různé faktory, např. způsob jízdy, komfortní funkce, aerodynamika a podmínky na silnici. Nejdůležitějším faktorem je váš jízdní styl: Uvědomělý a předvídavý způsob jízdy získává zpět energii z brzd a tím zvyšuje dojezd. Kromě toho můžete omezit výkon vašich komfortních funkcí, jako jsou klimatizace nebo topení, a nástavby zhoršující aerodynamické vlastnosti (např. střešní boxy) montovat pouze v případě potřeby.

Ostatní
Na co si musím dávat pozor, když jedu do zahraničí?

Předpisy a povolení konkrétních zemí mohou v zahraničí omezovat použití některých nabíjecích zařízení. Informujte se ve svém návodu nebo ve svém Porsche centru, zda je vaše vybavení vhodné pro dotčenou zemi, nebo zda budete potřebovat ještě další.

Vašemu vyhledávání nic neodpovídá.

Nebyl nalezen ten správný výsledek?
Nové hledání

Ještě více informací o E-Performance..

Zjistěte si více o Porsche E-Performance, elektromobilitě a sportovním vozu budoucnosti.